Pazarlama Reklam

Açıkhavaya Reklam Mecrasına KOBİ İlgisi Artıyor

gulcin uluturkAçıkhava, medya yatırımları içinde payını arttıran mecralardan biri. Bugün reklam pastasından yüzde 7 pay alan açıkhava mecrasında faaliyet gösteren 20’ye yakın şirket ciddi bir rekabet içinde. 22 şehirde sahip olduğu 45 bin yüzle açıkhava mecrasındaki en önemli oyunculardan biri ise Ströer Kentvizyon.

Almanya kökenli şirket, 1998 yılında girdiği Türkiye pazarında rakiplerinin aksine öncelikle Anadolu şehirlerinde büyüyüp ardından 2007’de İstanbul’da billboard ihalesine katılarak buradaki faaliyetlerine başladı. Bugün operasyon da dahil 600 kişilik bir çalışan ordusuna sahip olan şirketin billboard, raket, otobüs durağı, silindir, megalight, megaboard, kuleboard ve metro reklam üniteleri bulunuyor.


Ürünlerini network mantığıyla sattıklarını söyleyen Ströer Kentvizyon icra Kurulu Başkan Vekili Gülçin Ulutürk, açıkhava reklamı alanında öncü yenilikler yapmaya devam ettiklerini anlatıyor. Anadolu’daki reklam yüzlerini KOBİ’lere açtıklarını ve Anadolu’daki satışlarında KOBİ’lerin oranının yüzde 50’ye ulaştığını söyleyen Ulutürk, bu uygulamayı 2013’te İstanbul’da da başlattıklarını belirtiyor. İstanbul’da lokal esnaf ve şirketlerin daha uzun süreli olarak açıkhava mecralannı kiralamalarına imkan tanındığını ifade eden Ulutürk, konuşmasını şöyle sürdürüyor: “Açıkhava reklamlarının avantajlarını KOBİ’lere sunmak üzere Ocak 2013’te yola çıktık ve başarı grafiğimiz gün geçtikçe yükseliyor.

Networkümüzdeki yüzlerin belli adetini KOBİ’lere ayırdık. Oluşturduğumuz satış ekipleri reklamı ve açıkhavayı KOBİ’lere anlattı. Her gün pek çok ziyaret yapıldı. Minimum altı ay, maksimum bir yıl boyunca ihtiyaçları doğrultusunda istedikleri adette yüzü kiralayabileceklerini anlattık. Bununla beraber 200 yeni müşteriye eriştik. Kuaförden hamama kadar pek çok işletme reklam vermeye başladı.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu