Kariyer ve İş İlanları

ABD’de dijital platformun AR-GE’sinde yetişti

Doğan TV Holding bünyesinde 2007 yılından bu yana faaliyet gösteren ülkemizin önde gelen dijital yaym platformlarından D-Smart’m önünde daha alacağı çok yol var. Çünkü önü çok açık bir sektörde faaliyet yürütüyor.

erdogsm simsekBu noktada üzerine düşen, yerinde planlamalar yapıp stratejiler çizmek; bir de insan kaynaklarını iyi yönetmek. Yani uzman bir kadro ile çalışmak. Pazardaki etkinliğine bakarsak tüm bunları başarı ile yaşama geçirdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

D-Smart, bugün 2 milyondan fazla haneye üstün nitelikte TV ve internet hizmeti ulaştırıyor ise bunda en önemli pay sektöre gönül veren Doğan TV Holding yönetiminin insan kaynaklarındaki doğru tercihleridir.


Şirket, sektördeki etkinliğini artıracak bir önemli atama kararını daha geçtiğimiz günlerde uygulamaya aldı. D-Smart’m kuruluşundan bu yana platforma büyük emek veren bir isim, 2010 yılından bu yana D-Smart uydu platformu direktörlüğü görevini yürüten Erdoğan Şimşek, teknoloji grup başkanlığına atandı.

1977 doğumlu Erdoğan Şimşek, İTÜ Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 2000 yılında da ABD’nin Maryland eyaletinde bulunan Johns Hopkins Üniversitesi’nden elektrik ve bilgisayar mühendisliği alanında yüksek lisans derecesi aldı.Şimşek’in etkin bir iş deneyimi bulunuyor. Iş yaşamına 2000 yılında ABD’de dünyanın en büyük dijital uydu platformu DirecTV’nin de dahil olduğu Hughes Şirketler Grubu’nda ‘donanım tasarım AR-GE mühendisi’ olarak başladı. Bu görevde DirecTV Dijital Platformu için SD Zapper, HD Zapper, TiVo SD PVR, TiVo HD PVR ürünlerinin tasarımı ve geliştirilmesinde mesai yürüttü.

Bu deneyimle 2006’da Doğan TV bünyesine katıldı. D-Smart’ın kuruluş sürecinde bulundu. 2009 sonuna kadar Doğan TV’de teknik müdür görevini yürütüp, ardından D-Smart’a uydu platformu direktörü olarak katıldı.

Şimşek, D-Smart’m kuruluşundan beri tüm STB teknolojileri, site çözümleri, interaktif uygulama geliştirme ve operasyonel süreçlerin yanı sıra 2013 başında hayata geçen D-Smart BLU ürününün geliştirme sürecini de yönetti.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu