Pazarlama Reklam

2016’da e-posta ile pazarlama trendi

2016’nın yedi e-posta ile pazarlama trendi

2016 trend ve öngörülerini açıklamaya devam ediyoruz. Önümüzdeki yıl pazarlama dünyasında etkinliğini koruyacak alanlardan biri de e-posta ile pazarlama olacak. Bu konuda faal şirketlerden Optivo’dan Rene Kulka, önümüzdeki yılın yedi trendini açıklamış. İşte pazarlamacıların göz ardı etmemesi gereken trendler:

eposta-pazarlaması

Gerçek zamanlı ‘hiper’ kişiselleştirme: 2016’da kullanıcıyı gerçekten ilgilendiren içeriklerin otomatik olarak oluşturulduğunu göreceğiz. Canlı ve dinamik olarak içeriğin kullanıcıya göre değiştirildiği e-postalar artık otomatize edilecek. Önceden belirlenen lokasyon, zaman, kullanıcı cihazı ve hatta hava durumu parametrelerine göre oluşturulan mesajlar, o anda kullanıcıyı ilgilendirebilecek içerikleri barındıracak.


Online ve offline: Optimize bir kullanıcı deneyimi ile online ve offline dünyalar bir olacak. Pazarlama bulutları ve çoklu kanal platformları ile birlikte, entegre pazarlama kampanyaları sayesinde kullanıcılar için artık offline veya online kanal ayrımı ortadan kalkacak.

Mobil, yeni nıasaüstümüz: Mobil için optimizasyon yapamayan pazarlamacılar hem görünürlük hem de etkileşim kaybedecek. Aynı zamanda e-pos-ta en çok kullanılan mobil uygulama olmayı sürdürecek. Cep telefonları ve tabletler üzerinden açılan e-posta oranı yüzde 50 seviyesine gelecek.Yapay zekalı pazarlama: Farklı kaynaklardan gelen kullanıcı verisi, olasılık hesaplamalarına dayanan bilgi ve ürün sunumları ile yorumlanacak. Algoritmalar zaman içinde oldukça kişiselleştirilmiş optimum aksiyonları öğrenecek.

Dijital asistanlar: Dijital asistanlar ve giyilebilir cihazlar gibi yeni teknolojiler daha da çok hayatımıza girecek ve hem bilginin anında görüntülenmesini sağlayacak, hem de çeşitli özel süreçleri tetikleyecek.

Medya yeniden canlanacak: Şirket bloğu veya kurumun Fa-cebook sayfası gibi, e-posta da kontrollü medyanın en üst noktalarından birini oluşturuyor. Önümüzdeki yıl bu konuda çok daha fazla hareketlenme olacak.

Hızlı olmayan kaybedecek: Pazarlamanın dijitalleşmesi doğal olarak hızlı karar almayı ve alınan kararların hızlıca uygulanmasını gerektiriyor. Bu yüzden pazarlamada çeviklik giderek daha da önem kazanacak.Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu