Kariyer ve İş İlanları

19 yıllık kesintisiz çalışmasını taçlandırdı

elif aratÜlkemizde 1957 yılından bu yana faaliyet gösteren Pfizer Türkiye, Türk tıbbının hizmetine sunduğu ürünlerin yüzde 72’sini yine ülkemizde üretiyor.

Bunun yanı sıra, AB ülkeleri, Orta ve Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Uzakdoğu ülkelerine yönelik ihracat faaliyetlerine de Türkiye deki üretiminden büyük destek veriyor.


Her ülke gibi Türkiye’nin de büyük ihtiyaç duyduğu örnek bir yabancı sermaye yapılanması değil mi? Pfizer hakkında verdiğim bu bilginin, Türkiye’ye, değerlerine, insan kalitesine güvenen bir anlayışın en güzel örneklerinden biri olduğunu düşünüyorum.

Şirketin Türk çalışanına yönelik güveninin en son göstergelerinden bir tanesi de bu ay içinde duyurduğu Pfizer Türkiye genel müdür ataması oldu.

Şirketin kurumsal ilişkiler direktörü Elif Aral, Pfizer Türkiye’nin genel müdürlük koltuğuna oturdu. Aral’ın bir özelliği var. 1994’te ÎÜ İngilizce İktisat Bölümü’nden mezun olduktan sonra, kariyerine 1995’ten itibaren Pfizer Türkiye’de devam etti. Yani Pfizer’da kesintisiz 19 yıl geçirdi.Pfizer’da yönetici adayı olarak işe başlayan, ardından tıbbi satış mümessili olarak sekiz ay kadar sahada deneyim kazanan Aral, 1996-1998 yıllan arasında ürün müdürü oldu.

Ardından geçen yıllar içinde Pfizer bünyesinde grup satış ve pazarlama müdürü, grup pazarlama müdürü gibi görevlerde bulundu. 2004-2007 yılları arasında gelişen pazarlar satış pazarlama direktörü olarak görev yapan Aral, 2007-2009 yıllan arasında kurumsal strateji ve iş geliştirme direktörü ve ardından satış ve pazarlama direktörü görevlerine getirildi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu