Bayilik Veren Firmalar

XBody Spor Merkezi Bayilik Bilgiler ve Franchise Şartları

Türkiye’de sayılan giderek artan fitness salonlarına alternatif olarak ortaya çıkan’EMS Training’sisteminin uygulandığı bir cihazın markası olan Macaristan merkezli XBody, franchise ile büyüyecek. 2015’ten bugüne kadar şube sayılarını 5’ten 20’ye çıkardıklarını anlatan XBody Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Enes Olgun, “Hedefimiz 2018 sonuna kadar ülkenin her yerinde 100 şubeye ulaşmak” diyor.


XBody, 2019’a kadar 100 franchise verecek

Dünyada 70 milyar dolarlık bir pazara sahip fitness sektörü, son yıllarda Türkiye’de de büyük bir hızla gelişiyor. Sektör, toplumun spora olan ilgisi arttıkça çok önemli franchise fırsatları sunmaya başladı. Bu fırsatlardan birini de son 2 yıldır hızla şubeleşen dünyaca ünlü fitness markası XBody sunuyor. 2015’ten bugüne kadar şube sayılarını 5’ten 20’ye çıkardıklarını anlatan XBody Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Enes Olgun, “Hedefimiz 2018 sonuna kadar ülkenin her yerinde 100 şubeye ulaşmak” diyor.

XBody Spor Merkez Bayilik

“EMS Training” sisteminin uygulandığı bir cihazın markası olan Macaristan merkezli XBody, özel bir kıyafetle yapılan sportif bir aktivite olarak biliniyor. Şu anda dünya genelinde 13 ülkede, 145 şehirde XBody stüdyoları bulunuyor. Türkiye’de de 2013’ten beri hizmet veren XBody’nin Türkiye’deki tüm haklarını 2015’te satın alan girişimci Enes Olgun, XBody markasını franchise yönetimi ile hızla tüm Türkiye’ye yaymak istediklerini vurguluyor. 2015’te zayıflamak amacıyla başladığı XBody ile kısa sürede 30 kilo verdiğini dile getiren Olgun, “Bu alanda fırsat gördüm ve markanın distribütörlüğünü aldım. O günden bugüne 5 olan stüdyo sayısını 20’ye çıkardık. Ayrıca 35 noktada corner hizmeti veriyoruz” diye konuşuyor.

Franchise bedeli 30 bin Euro

XBody farklı sistemi ile normal spor salonlarından ayrılıyor. Bir makineye bağlı olarak ve özel giysilerle yapılan spor aktivitesi hızlı kilo verme, kaslanma ve eklem ağrıları için öneriliyor. Son yıllarda pilates stüdyolarının hızla çoğaldığını ve bugün Türkiye genelinde sayıları 500’ü aşan pilates stüdyosu olduğunu dile getiren Enes Olgun, “Yeni dönemde ise XBody stüdyolarının aynı etkiyi yaratmasını hedefliyoruz. Her kentte ve büyük kentlerin her ilçesinde bir stüdyo kurma hedefimiz var” şeklinde konuşuyor. Olgun, franchise ile büyüyeceklerini kaydederek, “Franchise için en önemli şartımız, bize başvuran girişimcinin ya da stüdyoda ders verecek hocanın Milli Eğitim lisanslı bir spor hocası olması. Çünkü XBody sisteminde müşterilerle birebir ilgilenmek gerekiyor. Bu yüzden spor hocalarımıza özel bir eğitim veriyoruz” diyor.

XBody stüdyosu açmak isteyenler, 30 bin Euro karşılığında gerekli tüm ekipmanları satın alabiliyor. Ortalama bir stüdyonun büyüklüğü ise 70 metrekare civarında. “Sisteme girmek isteyenlere tanıtım için ilk dersimiz ücretsiz oluyor” diyen Enes Olgun, XBody stüdyolarında 8 derslik ücretin ise 750 TL olduğunu belirtiyor. Franchise çalışmalarına hız verdiklerini ve ülkenin her yerinden gelen talepleri değerlendirdiklerini anlatan Olgun, “Yakında İstanbul Anadolu yakasında, Caddebostan’da büyük bir shovvroom açarak, XBody sistemini daha geniş kesimlere tanıtmaya başlayacağız” diye konuşuyor.

Haftada 20 dakika antrenman

XBody, EMS Training sisteminin uygulandığı bir cihazın markasıdır. XBody stüdyolarında EMS ile tüm vücut antrenmanı denilen bir sistem uygulanıyor. Bu sistem sayesinde haftada sadece 20 dakikalık kuvvet antrenmanları ile kişilerin haftalık spor ihtiyacı karşılanıyor. EMS sistemiyle, vücuda gelen belirli düzeydeki akımlar motor sinir hücreleri aracılığıyla kas aktivasyonunu sağlıyor. Aktive olan kas dokusu ile kişiye özel dizayn edilmiş egzersiz rutini, antrenmanların daha kaliteli olmasını sağlıyor.

XBody Spor Merkezi İletişim Bilgileri

444 3 992
info@xbody.com.tr

Daha fazla bilgi için bayilik veren firmalar başlıklı konularımızı değerlendirmenizde fayda olacaktır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu