Girişimcilik Haberleri

Ustaeli, ikinci kez melek yatırım aldı

Ev ve işyerlerinde tadilat ve dekorasyon ihtiyacı duyan son kullanıcılara kendi ustaları ile hizmet veren Ustaeli, ikinci yatırım aldı. 300 bin TL yatırım alan platform, bu yılın sonunda 10 milyon TL ciroya ulaşmayı hedefliyor.


Hizmet almak isteyenlerle hizmet verenleri buluşturan platformların sayısında hızlı bir artış var. Bu platformlar, şehir yaşamında çalışan insanların tadilat, lojistik, tamirat gibi ihtiyaçlarına hizmet veriyor. Ustaeli de bu platformlardan biri…

Ustaeli

Ustaeli, 2011 yılında Tank Sinan tarafından İstanbul Bahçeşehir’de bir dairede kuruldu. Ev ve işyerlerinde tadilat ve dekorasyon ihtiyacı duyan son kullanıcılara hizmet veren Ustaeli, her alanda kendi maaşlı ustalanyla çalışıyor. Tank Sinan, platformu, “Evve işyerlerinde tadilat ve dekorasyon ihtiyacı duyan son kullanıcılara garantili ve sorunsuz hizmet vermeyi ilke edinmiş profesyonel bir tadilat ve dekorasyon şirketiyiz. Her alanda kendi maaşlı ustalanmız ile hizmet veriyor olmamız, bizi bu işi yapan diğer firmalardan ayırıyor” şeklinde tanımlıyor.

Tarık Sinan, duvar kağıdından dekoratif boyaya, lake mutfak dolabından doğal taş döşeme işine kadar birçok tadilat ve dekorasyon işini kendi bünyelerindeki elemanlarıyla yapabildiklerini vurguluyor.

Ustaeli, iki kez melek yatırım aldı.

2012 yılında Galata Business Angels’dan (GBA) 200 bin TL’lik ilk yatınmı aldık-lannı söyleyen Tank Sinan, ikinci yatırımı ise Elist Yapı’nın kurucusu Erdem Yılmaztürk’ten aldıklannı ifade ediyor. 300 bin TL’lik yatınm aldıkla-nnı belirten Sinan, “Hızlı büyüme isteği, kurumsallaşma çalışmalan ve çeşitli yatınm maliyetleri için bunu istedik. Geçtiğimiz yılı 6 milyon TL ciro ile kapattık. Bu yıl 10 milyon TL ciroya ulaşmayı hedefliyoruz” diyor.


Tank Sinan, melek yatınm almak isteyenlere ise şu önerilerde bulunuyor: “Hedeflere ulaşma noktasında hızlı adımlar atabilmek ve melek yatınm-cılann sosyal çevrelerinden faydalanmak, melek yatınm almanın en büyük getirilerinden. Melek yatınm almak isteyen girişimcilere projelerine gerçekten inanmalannı, projenin temellerini sağlam attıktan sonra iyi bir sunum yap-malannı ve yatırımcılan araştırmalan-nı öneriyorum.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu