Girişimcilik Haberleri

Ücretsiz workshop’lar bulunmaz fırsat…

BİLDİĞİNİZ üzere Melek Yatırımcılar Dünya Kongresi 18 ve 19 Şubat tarihlerinde Swissotel The Bosphorus İstanbul’da toplanıyor. Dünya Melek Yatırım Forumu’nun bu yılki kongresinde altı uluslararası isimden altı uluslararası vvorkshop ücretsiz düzenleniyor.

WORKSHOP1: Startup’lara ve küçük işlere yatırım yaparak finansal anlamda büyük geri dönüşler nasıl elde edilebilir?

Dünya Melek Yatırım Forumu’nun Sfngapur temsilcisi Callum Laing tarafından verilecek bu workshop’ta çok önemli bir konu açıklığa kavuşturulacak. Startup ve girişimciler genellikle finansman yetersizliğinden, yatırımcılar da kaliteli startup projesinin olmamasından yakınırlar.

Küresel ölçekteki yatırım ekosistemi, yatırımcıyı ve girişimciyi iki ayrı taraf olarak görüyor ve yatırım alma veya yatırım yapma stratejileri buna göre ayrı ayrı gelişiyor. İşte bu workshop’ta her iki tarafın aynı safta yer almaları durumunda ortaya / çıkabilecek fırsatlar ve bunun nasıl gerçekleşebileceğini Callum Laing aktaracak. Laing aynı zamanda Nasdaq’ta halka açık Marketing Holding’in de kurucusu.

WORKSHOP 2: Melek yatırımcı finansmanı ile VC finansmanının ideal birleşimi nasıl olmalı?

Monte Carlo Capital kurucusu Prof lan Sosso tarafından verilecek olan bu workshop’ta startup’ların finansman bulmakta en çok zorlandıkları 500 bin – 2 milyon dolar arasındaki yatırım bandında melek yatırımcıların VC’ierle nasıl beraber hareket edebilecekleri aktarılacak.

VVORKSHOP 3: Kuruluş aşamasından büyüme ve çıkış aşamasına kadar insan kaynağı yatırımı nasıl maksimize edilebilir?

İngiltere merkezli Global Growth Institute Kurucu Başkam Wayne Clarke tarafından verilecek olan bu workshop’ta, kurumsal liderliğin startup aşamasından çıkış aşamasına kadar olan önemi çeşitli vaka çalışmalarıyla beraber verilecek. Startup kurucuları ile şirket profesyonel yöneticileri arasında nasıl bir işbirliği geliştirilebilir ki takım üyelerinin performansı maksimize edilebilsin.

WORKSHOP 4: Bir unicorn ortaya çıkarabilmek için Steve Jobs’un kopyalama metodunu nasıl kopyalarsınız?

Dünya Melek Yatırım Forumu Fransa Temsilcisi Patrick Kedziora tarafından verilecek bu vvorkshop’ta dünya çapında isim yapmış sanatçıların, müzisyenlerin, bilim adamlarının, sinema yapımcılarının ve mucitlerin, diğerlerinden nasıl etkilendiğini, kopyaladıkları veya esinlendikleri fikirleri geliştirerek başarıyı nasıl yakaladıklarını çok çarpıcı örneklerle size aktarılacak. Workhop sonunda Picasso veya Steve Jobs’un bakış tarzını nasıl yakalayabileceğinizin önemli ipuçlarını edinmiş olacaksınız.

WORKSHOP 5: Startup’ımzı hızla büyütmenin 7 akıllı adımı İrlanda’nın önde gelen teknoloji hub merkezi olan CorkBIC’inin kurucusu ve başkanı Michael O’Connor tarafından verilecek olan bu workshop’ta yatırım kararı almadan evvel atılması gereken en önemli üç adım ile yatırım kararı aldıktan sonra atılması gereken dört önemli adım çeşitli vaka çalışmalarıyla katılımcılara aktarılacak.

WORKSHOP 6: Kendinizi başarılı ve kaliteli bir melek yatırımcıya nasıl dönüştürürsünüz?

Fransa’nın en büyük melek yatırım ağlarından biri olan Sophia Business Angels’ın başkanı Marcel Dridje tarafından verilecek olan bu vvorkshop’ta, şimdiye kadar hiç melek yatırım yapmamış veya melek yatırımcılığa çok az girmiş olan yatırımcıların, girişimcilerin ve profesyonel yöneticilerin, kendilerini kalifiye melek yatırımcıya dönüştürebilmeleri için neleri bilmeleri gerektiği, ne tip adımlar atmaları gerektiği ve ne tip eğitimler almaları gerektiği aktarılacak. Geleceğin melek yatırımcıları için net bir yol haritası sunulacak.

Tüm bu workshop’ların uygulama çalışmalarıyla desteklendiğini ve bu uluslararası isimlerin dünyanın önde gelen pek çok üniversitesinde bu workshop’ları daha önce pek çok kez düzenlediklerini göz önüne alırsak, tek söyleyebileceğim şey: Kongre katılımcıları için ücretsiz olan bu workshop’ları sakın kaçırmayın.

Kongre katılımı için www.wbaf2019.İstanbul

Haftaya görüşmek üzere…

BAYBARS ALTUNTAŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu