Ek İş Ek Gelir Yöntemleri

Turkcell’de Yarı Zamanlı Çalışma Fırsatı

TURKCELL’DE ÜÇ GÜN MESAİ

İş dünyasının önde gelen firmaları yarı zamanlı eleman talebinde başı çekiyor. Turkcell de bunlardan birisi. Firmanın yedi yıldan beri yürüttüğü PAF (Profesyonelliğe Adım Formasyonu) Takımı Genç Yetenek Programı, staj, yarı zamanlı çalışma ve yeni mezun istihdam sürecini kapsayan bir uygulama. Bu kapsamda her yıl yaklaşık 250 öğrenciye staj, 50 öğrenciye yarı zamanlı çalışma ve 20 yeni mezuna da firmada çalışma fırsatı sunuluyor. Yarı zamanlı çalışanlar, tam zamanlı Turkcell çalışanlarına sunulan tüm olanaklardan yararlanıyor. Onlar için şirkette bir kariyer haritası da oluşturuluyor; başarılı olan öğrencilere ihtiyaçlara paralel olarak stajdan yarı zamanlı pozisyonlara, yarı zamanlıdan tam zamanlı pozisyonlara geçiş imkânı sağlıyor.

turkcell ek is

“Yarı zamanlı çalışanlar gösterdikleri performans ve uyum doğrultusunda oluşan fırsatlarda öncelikli olarak değerlendiriliyor” diyen Turkcell Grup insan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Banu İşçi Sezen, stajyerlerin yüzde 20’sine yarı zamanlı, yaklaşık yüzde 10’una da tam zamanlı olarak yıl içinde farklı zaman dilimlerinde fırsat verdiklerini söylüyor.

Turkcell’de yarı zamanlı çalışacak adaylardan yenilikçi, teknolojiye ilgili, müşteri odaklı ve zengin iletişim yetkinliklerine sahip olma özellikleri aranıyor.

Şirkette yarı zamanlı pozisyonlar için yeni teknolojiler konusunda yazılım mühendisi, veri tabam yöneticisi, analist; dijital kanallar ve mobil servisler konusunda ise uzman yetiştirmeye dönük bir istihdam politikası yürütülüyor. Ek olarak, pazarlama, müşteri deneyimi, satış ve finans ekiplerinde de yarı zamanlı çalışma fırsatları yaratılıyor. Yarı zamanlı çalışanlar haftada ortalama üç gün çalışabiliyor. Çalışma saatleri ders programlarına göre belirleniyor. İşe alım yapılırken bilgisayar, elektronik ve haberleşme, yazılım, matematik mühendisliği, işletme, iktisat, endüstri mühendisliği gibi bölümlerde okuyan öğrencilere fırsat veriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu