Girişimcilik Haberleri

Türk girişimciler New York’ta zirveye çıktı

Fark yaratan girişimcilere destek veren ve dünyada 23 ülkede faaliyet gösteren Endeavor’un düzenlediği Endeavor Uluslararası Seçim Paneli’nde Türkiye’yi temsil eden Armut.com büyük bir başarı yakaladı.

Fark yaratan girişimcilerDeğerlendirme sürecinde American Express, Skype gibi global devlerin üst düzey yöneticilerinin de yer aldığı etkinlikte, Armut.com kurucuları Başak Taşpınar Değim ile Erol Değim Endeavor Girişimcisi olarak seçildiler. Armut.com CEO’su Başak Taşpınar Değim, “Endeavor sadece en başarılı ve büyüme potansiyeli en yüksek girişimleri seçiyor. Türk insanının güçlü zekasını, girişimci ruhunu ve başarısını dünya çapındaki bir platformda göstermek bizi çok mutlu etti. Daha önce Yemeksepeti ve Çiçeksepeti gibi şirketler bu başarıyı göstermişti.

Armut.com olarak biz de onların arasına katılmış olduk. Elbette Armutıom’un bu başarısı bir tesadüf değil; iyi bir strateji, profesyonel bir ekip ve çok emek var. Armut.com, Endeavor ağının katkısıyla sektördeki büyümesini sürdürecek ve marka değerini güçlendirmeye devam edecek” dedi. Alexa.com’un verilerine göre Türkiye’nin en popüler 40 alışveriş sitesi arasında gösterilen ve aylık ziyaretçi sayısı 500 bini geçen Armut.com, 2011 yılında 50 bin TL kuruluş sermayesiyle sektöre merhaba dedi. 2013 yılında toplam 248 milyon TL değerindeki hizmet alım talebini tekliflerle buluşturarak, hizmet sektörünün en önemli oyuncularından biri olan Armut.com büyümesini hızla sürdürüyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu