Girişimcilik Haberleri

Türk Girişimciler Mediamarkt İle Avrupa’da

MediaMarkt, sektördeki 50 yıllık tecrübesini inovatif fikirlerle buluşturmak için MediaMarkt Startup Challenge projesini hayata geçirdi. Önce birbirleri ile yanşan Türk girişimciler arasından kazanan, Avrupa perakende sektörünün lider firmalarına çözümünü anlattı.

Avrupa’nın en büyük elektronik perakendecisi MediaMarkt, Türkiye’deki startup ekosistemine katkı sağlamak ve perakende sektörünü inovatif fikirlerle buluşturmak amacıyla Almanya’nın önde gelen girişimcilik platformlarından Retailtech Hub ve Tekzen ile iş birliği yaptı. MediaMarkt Startup Challenge’a perakende satış teknolojileri, satış sonrası teknolojiler ve kurumsal dijitalleşme alanında olmak üzere 60’ın üzerinde başvuru yapıldı. 7 Mayıs’ta gerçekleştirilen Challenge Day’de birbirinden değerli jürilerin katılımıyla değerlendirilen fikirler arasından en iyi bulunan ilk üç ödüllendirildi.

NE KAZANDILAR?

En başarılı girişim olan Buybuddy, 20 Haziranda Almanya’da gerçekleşen Retailtech Hub Demo Day e katılma, 21 Hazirandaki Selection Day’de sunum yapma hakkı elde etti. Ayrıca Retailtech Hub’ın 3 aylık hızlandırma programına dahil olma ve iş ortaklarıyla birebir görüşme imkanı yakalayan girişim, Plug and Play’in girişimci ağma dahil olma fırsatı da kazandı, ikinci seçilen girişim Udentify ve üçüncü seçilen Pacer, MediaMarkt Türkiye ve Tekzen mağazalarında pilot uygulama fırsatının yanı sıra girişimini Kategori Mağazacılığı Derneği’ne sunma hakkı elde etti. MediaMarkt Startup Challenge ile girişimcilik ekosisteminde fark yaratmayı amaçlayan MediaMarkt, önümüzdeki yıllarda projeyi daha da geliştirerek başta perakende sektörü olmak üzere diğer sektörlerin de yararlanacağı bir platform haline getirmeyi hedefliyor.

YENAL GÖKYILDIRIM MEDİAMARKT TÜRKİYE İCRA KURULU BAŞKANI
“TÜRKİYE ÇOK ÖNEMLİ BİR POTANSİYELE SAHİP”

YENİLİKÇİ FİKİRLERİ DESTEKLİYORUZ

Türkiye’nin girişim ekosistemi çok önemli bir potansiyele sahip. Perakende sektöründe yeniliklerin öncüsü olan bir şirket olarak, Türkiye’deki bu potansiyeli ortaya çıkarmak için sektördeki tecrübemizi girişimcilerle paylaşmaya devam edeceğiz.

DAHA İYİ YATIRIM FIRSATI

Çözümlerini geliştirmelerini, daha iyi yatırım fırsatları yakalamalarını ve uluslararası platformlarda kendilerini göstermeleri için gereken desteği MediaMarkt Startup Challenge ile veriyoruz.

BİRİNCİ TÜRKİYE’Yİ TEMSİL ETTE

KAZANAN TURK GİRİŞİM AVRUPA’DA

Perakende sektörüne yön veren MediaMarkt, Türkiye’deki girişimleri dünyanın önde gelen platformunda yatırımcı ve girişimcilerle buluşturuyor. Mayıs ayında gerçekleşen MediaMarkt Startup Challenge’da 60’ın üzerinde girişim arasında birinci olan BuyBuddy, Retailtech Hub programının parçası olan ilk Türk girişim olma fırsatını yakaladı.

BuyBuddy’nin kurucu ortağı Ersel Gökmen, MediaMarkt Türkiye’nin bağlı olduğu MediaMarktSaturn Retail Group ve Plug&Play iş birliğiyle düzenlenen Avrupa’nın önde gelen girişimcilik yarışmalarından Retailtech Hub Programı kapsamında 21 Haziran’da Münih’te gerçekleştirilen etkinlikte sunumunu gerçekleştirdi.

DÜNYA MARKALARIYLA ÇALIŞACAK

Müşteri davranışlarını gerçek zamanlı olarak analiz etmeye, stok yönetimine ve kasada beklemeksizin ödeme gerçekleştirmeye olanak sağlayan bir loT sistemi sunan BuyBuddy, yurt dışındaki yatırımcılardan da büyük ilgi gördü. Girişimlerin kendilerini test edebilme fırsatı bulduğu platforma seçilen BuyBuddy, 3 ay boyunca çeşitli eğitimlerden geçmenin yanı sıra dünyanın önde gelen perakende markalarıyla çalışma fırsatı bulacak. Ayrıca BuyBuddy’nin yanı sıra ilk 3 içinde yer alan Udentify ve Pacer, 28 Haziran’da da MediaMarkt İcra Kurulu Başkanı Yenal Gökyıldırım’ın başkanlık ettiği Kategori Mağazacıları Derneği’nde (KMD) sunum gerçekleştirerek Türkiye’nin önde gelen perakendecileriyle buluştu. Retailtech Hub’a başvurmak ve daha fazla bilgi almak için www.retailtechhub.com adresini kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu