Bayilik Veren Firmalar

Tepe Home yeni bayiler arıyor

Tepe Home, bu yıl Türkiye genelinde altı ile 12 arasında franchise mağaza açacak. Metrekare başına 250 TL başlangıç sermayesi bulunan Tepe Home, Ortadoğu ve Avrupa’ya da açılmayı planlıyor.

Tepe Home, 1968 yılında Bilkent Holding bünyesinde kumlan Tepe Mobilya’nın devamı. Tepe Home’un mobilya perakende ve mağazacılık sektöründeki geçmişi 20 yıla yakın bir tarihe dayanıyor. Bir evin ihtiyacını giderecek tüm dekorasyon ürünlerini tek bir alanda sunan Tepe Home, franchising vererek büyüyor. Şirketin halihazırda 27 franchise mağazası var. Tepe Home’un Ankara’da 1967 yılından bu yana hizmet veren bir üretim tesisi de bulunuyor. Bugün itibariyle fabrikada 608 kişi çalışıyor. Mağazalarla birlikte istihdam edilen kişi sayısının ise bu yıl 900’e ulaşması bekleniyor.

Tepe Home

Franchising sisteminin Tepe Home’un büyüme stratejisindeki en önemli noktalardan biri olduğunu söyleyen Tepe Home Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi ve CEO’su Fırat Türkfiliz, öncelikle Tepe Home markasını en iyi temsil edecek şahıs ve firmalarla görüşmeler yaptıklarını belirtiyor. Markaya yoğun ilgi olduğuna dikkat çeken Türkfiliz, bu nedenle titizlikle tüm incelemeleri gelen talepler doğrultusunda gerçekleştirdiklerini ifade ediyor.

Nüfus yoğunluğu ve şehrin gelişme potansiyelinin kendileri için önemli bir nokta olduğunu vurgulayan Fırat Türkfiliz, “Bölgenin ekonomik yapısı, mağaza lokasyonu ve büyüklüğü de analiz ettiğimiz diğer önemli detaylar. Personel eğitimi, kurumsal kimlik uygulaması, teşhir düzenlemeleri, reklam ve pazarlama başta olmak üzere franchise mağazalarımıza verdiğimiz en büyük destek Tepe Home markasına yaptığımız yatırımdır” diyor.

YURTDIŞINA AÇILIYOR

Fırat Türkfiliz, son dört yıldır olduğu üzere 2015 yılında da Türkiye’de bulunmadıkları noktalar başta olmak üzere franchising kanalı ile büyümeyi hedeflediklerini söylüyor. Yurtdışı bayilik görüşmelerinin de devam ettiğini söyleyen Türkfiliz, bu yıl altı ile 12 arasında franchise mağaza açacaklarını sözlerine ekliyor.

Tepe Home’da franchise için başlangıç bedeli olarak metrekare başma 250 TL alınıyor. Bu yıl Gaziantep, Bursa, Antalya, Manisa, Edremit, İstanbul, Kuşadası, Bodrum, Malatya, İskenderun ve Niğde’ye franchising verilmesi planlanıyor. Yurtdışmda ise Irak, Suudi Arabistan, Dubai, Cezayir, Fas, Ürdün, Lübnan, Libya, Almanya, Hollanda ve Ingiltere master franchising verilmesi planlanan ülkeler olarak ifade ediliyor.

6 YENİ MAĞAZA

Son bir yıl içinde altı yeni franchise mağaza açılışı gerçekleştirdiklerini belirten Fırat Türkfiliz, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Bunların ikisi İstanbul Beylikdüzü ve Maltepe’de, diğerleri ise Çanakkale, Antakya, Edime Uzunköprü ve Ordu’da yer alıyor. Franchising yoluyla büyüme hedefimiz doğrultusunda, Mersin, Çorlu ve Malatya şehirlerinde açılacak yeni mağazalarımızın sözleşmeleri imzalandı. AR-GE, ÜR-GE ve pazarlama ekibimizi güçlendirdik. Tasarıma ve inovasyona verdiğimiz değeri arttırdık. Makine parkımız konusundaki yatınmlanmızı da önemli ölçüde tamamladık. Üretim hatlarımıza kapı imalatını da ekledik. Dünyanın en gelişmiş cila hatlarından birini alarak kurulumunu tamamladık ve üretimine başladık. Böylece cila hat-tımız ikiye çıktı.”

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Gaziantep, Bursa, Antalya, Manisa, Edremit, İstanbul, Kuşadası, Bodrum, Malatya, İskenderun ve Niğde.

İlk sermaye: Başlangıç bedeli olarak metrekare başına 250 TL alınıyor.

Ciro hedefi: Lokasyona göre değişiyor.

Başvuru için iletişim: raci.ozen@tepehome.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu