Girişimcilik Haberleri

Teknolojik gelişmeleri turizme aktaracak

American Express Global Business Travel’in Türkiye temsilciliğini alan ve Türkiye’nin köklü acentelerinden Türk Ekspres’i bünyesine katan İda Turizm’in Kurucusu Zeynep Kösoğlu, uzun vadede bir otel projeleri olduğunu da söylüyor.

İda Turizm’in Kurucusu Zeynep Kösoğlu, 2011 ‘de; American Express Global Business Travel’in Türkiye temsilciliğini aldı ve Türkiye’nin köklü acentelerinden Türk Ekspres’i bünyesine kattı. Kösoğlu, “En büyük hedefimiz; teknolojiyi doğru kullanmak ve Türkiye’de turizm sektöründe teknolojik tüm gelişimleri müşterilerimize sunma ve doğru yönetimini yapmak” diyor. Kösoğlu, girişiminden gelecek planlarına kadar pek çok konuyu anlattı…

Kendi işinizi kurmaya nasıl karar verdiniz?

Yıllar içerisinde edindiğim sektör tecrübes! ‘ etişim becerilerim ve ortağımla yollarımızın kes şmesiyle kenci işimi yapma< s*ea m.17 yaşında THY ve daha sonra bir seyahat acentesinde seyahat danışmanı olarak çalıştım, işin operasyon kısmındaki bilgimi kendi işimde kullanabilmek büyük bir şanst;. 1997 yılında kendi işimi kurmaya karar verdim. Bu kararımda ortaklarımın büyük rolü var. Böylece ida Turizm kuruldu.

2011 ‘de; American Express Global Business Travel’in Türkiye temsilcisi ve Türkiye’nin en köklü acentelerinden Türk Ekspres’i ailemize kattık. Türk Ekspres adıyla sektörde öncü olarak ilerledik. Kurumsal iş seyahatleri konusundaki deneyimlerimiz, American Express Global Business Travel gücüyle emin adımlarla ilerliyoruz.

İşinizi kurarken nasıl bir strateji izlediniz?

En önemli hedefim koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamaktı. Böylece hem işimizi hem de kendimizi güvende hissedecektik. Sürekli güncellenen dünya ve sektör trendlerini takip ederek, şirketimi en ileri noktaya taşımaktı.

Markanızı diğer markalardan ayıran özellikler nelerdir?

Türk Ekspres olarak hem butik bir hizmet ruhu hem de global trendler doğrultusunda işimizi en doğru ve müşteri odaklı yaparak orta yolu bulmaya çalışmak, aslında en büyük ayırt edici özelliğimiz.

Gelecek için planlarınız nedir?

En büyük hedefimiz; Türkiye’de turizm sektöründe teknolojik tüm gelişimleri müşterilerimize sunmak ve doğru yönetimini yapmak. Bu konuda en büyük şansımız American Express Global Business Travel tarafından aldığımız destek. Mesela haftalık, hatta günlük raporlama, yolcularımızın Online Booking Tool kullanmasını sağlamak, mobil uygulamaları geliştirmek, masraf sistemleri ile entegre ederek hayatlarını kolaylaştırmak, her müşterimize bir danışman ekibi atamak ve müşteri temsilciliği sistemi kurmak. Uzun vadede bir otel projemiz mevcut.

İşin mutfağından geliyor

En önemlisi; patron olmak için değil, lider olmak için çalışmak, işinizin mutfağını bilmek kendi işinizi kurarken büyük bir avantaj. Kendi ekibinizi oluşturup planlama, strateji ve hedeflerinizden emin olmak, işinizi tutkuyla ve severek yapmak ve çalışmak. O zaman başarı geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu