Bayilik Veren Firmalar

Sweet Tenıptations, franchising veriyor

Sweet Temptations’tan tatlı bir fırsat!

Cup cake ağırlıklı olmak üzere pasta, kurabiye, tart gibi ürünlerin üretimini ve satışım gerçekleştiren Sweet Tenıptations, franchising veriyor. Kiosk ve mağaza olmak üzere iki ayrı konseptte franchising veren şirket, genç girişimcilerle çalışmak istiyor.

Sweet TemptationsAmerika’dan, Türkiye’ye gelmesi uzun sürmüş olsa da cup cake’ler ülkemizde adeta zirve yaptı. Rengarenk görünümleriyle sadece gözlere hitap etmeyen cup cake’ler aynı zamanda lezzetlileriyle de birçok kişinin tatlı tercihi olmaya başladı. Doğum günlerinde ya da özel kutlamalarda artık pastadan ziyade cup cake’ler görmeye başladık. Bu da bu alanda farklı girişimcilerin doğmasına neden oldu. Artık neredeyse çoğu caddede ya da AVM’de cup cake kiosk-ları ya da mağazalarına rastlıyoruz.

Bu alanda bir girişim olan Sweet Temptations, aslında cup cake, pasta, kurabiye, tart gibi pastane ürünlerini kendi bünyesinde üreterek hem toptan satışım yapıyor hem de perakende satış gerçekleştiriyor. Aynı zamanda müşterilerine haftanın belli günlerinde düzenlediği work shop’larla eğitimler de veriyor.

İKİ FARKLI KONSEPT

Girişimci Tevfik Özkavcı, Göztepe Otelcilik Lisesi’nden mezun olduktan sonra Eskişehir Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirdi. Sırasıyla Aldiana Club ve Paradise Apart otellerinin operasyonel maliyet kontrolörlüğünü yaptı. Daha sonra Princess Otel, Ataköy Otelcilik ve Dedeman’da çalıştı. Ardından Değirmen Pastaneleri’nin genel müdürlüğünü yaptı. Sonrasında ise birçok önemli pastane grubuna danışmanlık verdi. 2013 yılında ise şimdi Ülker bünyesine katılan ABD’li dondurma şirketi Cold Stone Creamery firmasını Türkiye’ye getirdi ve genel müdürlüğünü üstlendi. Bu deneyim onu kendi şirketi olan Sweet Temptations’ı kurmasını sağladı.

Şu an için ana merkezde üretim ve satış gerçekleştirdiklerini ifade eden Tevfik Özkavcı, 2015 yılında İstanbul’da iki mağaza ve iki kiosk açarak franchising vermeye başlayacaklarını söylüyor. Başlangıç bedelinin mağazalar için 12 bin 500 dolar olduğu bu iş modelinde, kiosk için ise 5 bin dolar olarak fiyat belirlenmiş. Mağaza için toplam yatırım maliyeti 250 bin TL. Kiosk modelinde ise bu maliyet 35 bin TL.

GENÇ GİRİŞİMCİLER

AVM’lerde kiosk için ortalama 10 ile 15 metrekare arasında değişen bir alan yeterli. Mağazaların ise bahçeli alanlar ve ana arterlerde olması gerekiyor. Bu : konsept için ise 100 ile 150 metrekare arasında değişen bir alan üzerinde olması bekleniyor. Bayi için hedeflenen aylık ciro 100 bin ile 120 bin TL arasında değişiyor. Kâr marjının yüzde 13 ile 18 arasında olduğunu ifade eden Özkav-cı, royalty bedelini almadıklarını da sözlerine ekliyor. Özellikle genç ve işinin başında durabilecek genç girişimcileri tercih ettiklerini vurgulayan Özkavcı, 2017 yılında ise yurt-dışma açılacaklarını sözlerine ekliyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Kiosk için AVM’ler, mağazalar içn ise lokasyorıun yoğun olduğu bahçeli yerler.

İlk sermaye: Mağaza için toplam yatırım maliyeti 250 bin TL. Kiosk modelinde ise bu maliyet 35 bin TL.

Ciro hedefi: Aylık 100 bin ile 120 bin TL arasında değişiyor.

Kâr marjı: Yüzde 13 ile 18 arasında.

Bayilerde aranan özellikler: işinin başında durabilecek genç girişimciler aranıyor.

Başvuru için: 0535 288 3177 ya da 02164170101

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu