Bayilik Veren Firmalar

Sosisev, yeni franchise’lar arıyor

Sosisi çöp şişle sunan Sosisev, yeni franchise’lar arıyor. Açık, kapak ve mobil olmak üzere üç adet konseptle franchismg veren şirket, ürüne göre maliyetin birkaç katını bulan oranlarda kâr marjı sunuyor.

Yurtdışında “hot dog” olarak tabir edilen sosis, artık Türkiye’de de sıkça rastladığımız bir girişime dönüştü. Sosisev de bu girişimlerden biri. Sosisev projesi farklı bir sunum şekli ile Türk damak tadına uygun bir şekilde hazırlanmış durumda. Markanın yaratıcısı ise kadın girişimci Dilek Koçkara…

Sosisev’in sunumunda sosisler bildiğimiz klasik sandviç ekmeğinden farklı olarak uzun çöp şişlere geçiriliyor. Hot dog makinesi olarak tabir edilen makinenin alt su haznesine su ile karışık özel sos katılıyor ve buharda sosisler haşlanıyor. Buharlaşma esnasında özel karışımlı bir otun sosislerin içine tamamen sinmesi sağlanıyor. Sosisler kızartma makinesinde kızartıldıktan sonra sosun olduğu kaba geçirilip sosa bulanıyor.

sosis ev bahceli

ÜÇ KONSEPTİ VAR

Şu an üç bayi ile faaliyet gösterdiklerini söyleyen Dilek Koçkara, bu sayıyı Türkiye genelinde 30’a ulaştırmayı hedeflediklerini belirtiyor.

Sosisev’in üç tip bayiliği bulunuyor. Bunlardan ilki indoor yani iç mekanda bulunan stand. 250 cm yüksekliğinde, 190 cm eninde ve 260 cm boyunda olan indoor standda, dört tarafı açık cam şeklinde servis alanları bulunuyor. Elektrik tesisatından başka bir gereksinime ihtiyacı bulunmuyor. AVM, plaza, altgeçit, metro istas-yonlan ve tüm kapalı alanlar bu model için uygun.

Dış mekanlar için tasarlanmış diğer bir konsept olan outdoor standlar ise havalı süspansiyon yardımı ile tek bir düğme ile yere paralel olarak aşağıya inerek sabitleniyor. İstenildiği takdirde yer ve mekan değişikliği için yine tek düğme yardımı ile stand istenilen yere taşınabiliyor. Bu iş modeli için fuar alanları, şenlikler, festivaller ve turistik alanların uygun olduğu ifade ediliyor.

Üçüncü konsept olan mobil stand ise 2 metre yüksekliğinde açık alanlar için üretilmiş bir konsept. İçinde iki tarafı açık cam şeklinde servis alan-lan bulunuyor. Jeneratör tesisatından başka bir gereksinime ihtiyacı bulunmuyor.

Sosisev Yatırım:

Sosisev %300-%600 kâr ile satış yapmaktadır. Şimdiye kadar kurulan 16 Sosisev’den gelen istatistiklere göre, kurulduğu yer ve yönetim kalitesine bağlı olarak minimum 4bin, maksimum 15bin aylık kazanç sağlamaktadır.

Sosisev projesi KOSGEB tarafından desteklenen bir projedir. KOSGEB, Sosisev bayiliği almak isteyen girişimcilere 50bin TL’ye kadar geri ödemesiz destek vermektedir.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Konsepte göre AVM, plaza, altgeçit, metro istasyonları ve tüm kapalı alanlar, fuar alanları, şenlikler, festivaller ve turistik alanlar.

İlk sermaye:

  • İç mekân için yatırım bedeli: 65 bin TL
  • Dış mekân için yatırım bedeli: 70 bin TL
  • Dış mekân römorklu stant için yatırım bedeli: 75-70 bin TL
  • Kafe konsepti için yatırım bedeli: Mekânın ölçülerine göre 65-100 bin TL

Yurtdışı için fiyatlar değişmektedir.

Ciro hedefi: Lokasyona göre değişiyor. Kâr marjı: Yüzde 200 ile yüzde 600 arasında değişiyor.

Bayilerde aranan özellikler: Kaliteden ödün vermeyen ve işi sahiplenebilecek girişimciler aranıyor.

İletişim Bilgileri:

İlgili Kişi: Dilek Koçkara, M. Sercan Savranoğulları
Telefon: 0533 958 58 16
Web Sitesi: www.sosisev.com
E-posta Adresi: m.sercan.sav@hotmail.com – sosisev@hotmail.com
Adres: Yeni Yalova Yolu 9. Km. Sönmez Tesisleri No:49 Osmangazi / BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu