Bayilik Veren Firmalar

Sherpa Bayilik Şartları ve Franchise Başvurusu

Ispanya’nın Mayorka Adası’nda doğal taşlardan özel takılar yapıp satan Gamze Karslıgil’in Sherpa markasıyla dünyada birçok yerde mağazası var. Birkaç ay önce doğduğu topraklara dönen Karslıgil, Türkiye’de ilk mağazasını Nişantaşı’nda açtı.

2004 yılında Ispanya’nın Mayorka Adası’nda Türk kadın girişimci Gamze Karslıgil tarafından kurulan Sherpa, kısa sürede birçok ülkede özel takıların satışını yapmaya başladı. Mayorka’dan dünyanın birçok ülkesine açılan Karslıgil, şimdi doğduğu topraklara geri döndü. Karslıgil, Türkiye’deki ilk mağazasını Nişantaşı’nda açtı.

Gaziantep’teki lise eğitimini aldıktan sonra Almanya’ya giden Gamze Karslıgil, burada down sendromlu çocuklara dönük terapi üzerine eğitim aldı. Daha sonra Florida’ya yerleşti. Burada doğal taşlar üzerine eğitimini tamamladıktan sonra Ispanya’nın Mayorka Adası’na gelerek küçük bir atölye açtı ve 2004 yılında Sherpa markasını kurdu. Küçük bir atölyede başlayan Sherpa, ilk başta Ispanya’dan ve daha sonra Avrupa’nın birçok şehrinden gelen talepler doğrusunda büyümeye başladı.

Sherpa

DÜNYAYA AÇILDI

Şu anda Ispanya ve Mayorka Adası genelinde, Ibiza, Londra, Almanya, İsviçre ve Kaliforniya’da mağazaları olan Sherpa, Türkiye’ye hızlı bir giriş yaparak ilk franchise’ını Bayim olur musun Franchising Fuarı’nda verdi. Özel tasarımlı takıların yer aldığı Sherpa markasına ait ilk mağaza, 2015 yılının aralık ayında İstanbul Nişantaşı’nda açıldı.

Bu yıl Türkiye’de en az beş franchise mağaza açmayı hedeflediklerini söyleyen Gamze Karslıgil, önümüzdeki yıl ise 10 franchise daha vereceklerini belirtiyor. Franchise için İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Bodrum, Çanakkale, Edime, Yalova, Gaziantep öncelikli iller olarak ifade ediliyor.

Gamze Karslıgil, “Merkeze bağlı, lokasyonun yoğun olduğu caddeleri, AVM’leri ve 5 yıllı dızlı otelleri tercih ediyoruz” ‘ diyor. Franchise giriş bedeli olarak ilk iki yıl için 17 bin ; 500 Euro + KDV alınıyor. Toplam yatırım maliyeti m2’ye bağlı olarak değişebiliyor. Karslıgil, maliyetin 25 bin ile 50 bin TL arasında olduğunu ifade ediyor.

ROYALTY ALINMIYOR

Mağazalar için hedeflenen aylık ciro 15 bin ile 20 bin TL arasında değişiyor. Sherpa ürünlerinin kâr marjının yüzde 100 ile yüzde 150 arasında değiştiğini belirten Gamze Karslıgil, aylık cirodan herhangi bir kâr almadıklarını da sözlerine ekliyor.

Sherpa mağazası açmak isteyen girişimcilerin ilk sözleşme aşamasından açılışa kadar hep yanlarında olduklarının altını çizen Gamze Karslıgil, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Açılış sonrası da yine devamlı her ay toplantılar yaparak satışla ilgili bilgi alışverişi yapıyoruz. Sözleşme sonrası; yerin bulunması, eğitimi, bulunan lokasyonun bizim marka için uygun olup olmadığının belirlenmesi ve onay verilmesi, satış stratejisi ve tanıtım ve reklama varıncaya kadar hep yanındayız. Eğitim için bayimizi eğer imkanı ve zamanı olursa Mayorka’da bulunan genel merkeze davet ediyor ve eğitimlerimizi kendi atölyelerimizde yapıyoruz. Ayrıca basın ve medya desteği de veriyoruz. Bayimizin öncelikle bu işi sevmesi gerekiyor. Satış ve pazarlaması iyi olan, iletişimi kuvvetli ve ne istediğini bilen kişileri tercih ediyoruz.”

İŞİN AYNASI

Uygun yer: İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Bodrum, Çanakkale, Edirne, Yalova ve Gaziantep,

ilk sermaye: Franchise giriş bedeli olarak ilk iki yıl için 17 bin 500 Euro + KDV alınıyor. Toplam yatırım maliyeti 25 bin ile 50 bin TL arasında.

Ciro hedefi: Aylık 15 bin ile 20 bin TL arasında değişiyor.

Kâr marjı: Yüzde 100 ile yüzde 150 arasında.

Bayilerde aranan özellikler: işinin başında duracak, iletişimi güçlü kişiler tercih ediliyor.

Başvuru için: 0532 74718 76 ya da 0532 722 22 91

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu