Bayilik Veren Firmalar

Seyidoğlu, İstanbul’da yeni franchise şubeler açacak

Seyidoğlu, İstanbul’da yeni franchise şubeler açacak. Üç farklı konseptte franchise sunan Seyidoğlu mağazaları için yapılacak yatırım maliyeti 125 bin ile 300 bin dolar arasında değişiyor. İstanbul’da franchise yolu ile altı şube açılacak.


Baklava sektörünün önde gelen markalarından Seyidoğlu, franchise şube-lefie büyümesini sürdürecek. Türkiye genelinde 30 mağaza ile faaliyet gösterin şirket, franchise vererek büyümeyi hedefliyor. Seyidoğlu Genel Müdürü Serdar Seyidoğlu, İstanbul’da altı franchise mağaza daha açacaklarını belirtiyor.

Seyidoğlu mağazaları

Seyidoğlu’nun geçmişi, 1948 yılında İstanbul’a gelen Habeş Usta’nın 1952 yılında ilk imalat yerini Laleli’de Harikzade Sokak’ta açarak baklava üretimine başlamasına dayanıyor. O dönemlerde hem perakende hem de İstanbul’un seçkin lokantalarına toptan baklava satışı yaparak faaliyet yürüten şirket, ikinci şubesini 1958 yılında Büyük Reşit Paşa Caddesi’nde hizmete sokarak satış ağını genişletmeye başlar. 19601ı yıllara gelindiğinde artık ünü İstanbul’un tamamında yayılır. İstanbullular mağazanın önünde uzun kuyruklar oluşturur. Ancak bu ilgi İstanbul halkıyla sınırlı kalmaz. Çünkü İstanbul’a gelen turistler de ülkelerine Seyidoğlu lezzetini götürmeye başlar.

1970’li yıllara gelindiğinde potansiyelin artmasıyla Bakırköy ve Kadıköy’de şubeler açılır. Bunu o yılların en modem alışveriş merkezi olan Aksaray Yeraltı Çarşısı’ndaki şube takip eder. 1978 yılında ise Laleli Ordu Caddesi’nde halen çalışmakta olan yedi katlı bina, satış mağazasına da sahip o dönemin en büyük baklava imalathanesi olarak hizmete girer. 1980’li yıllara gelindiğinde o zamanki üretim tesisinin yeterli olmadığına karar veren Habeş Usta, artan taleplere karşılık vermek için Güngören’de daha büyük bir tesis açar. Bu tesislerle birlikte Seyidoğlu artık baklava ve kadayıfın yanında helva, reçel ve lokum üretimine girerek tatlı sektöründe entegre hizmet veren bir şirket konumuna gelir.

Bugün üçüncü kuşakla devam eden Seyidoğlu, ABD, AB, Avustralya, İsviçre, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Hong Kong, Türkmenistan gibi pek çok ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Aynca, Almanya, Hollanda, Avusturya, Avustralya ve Suudi Arabistan’da mağazaları bulunuyor. Serdar Seyidoğlu, “Önümüzdeki son çeyrekte ise Berlin, Riyad ve Kuveyt’te yeni mağazalarımızı açmayı hedefliyoruz” diyor.

ÜÇ FARKLI KONSEPT

100 ile 200 m2 arasında ve üzeri mağazalann bu iş konsepti için uygun olduğunu ifade eden Serdar Seyidoğlu, şu bilgileri veriyor: “200 m2 ve üzeri olan konseptimiz için franchise giriş bedeli 60 bin dolar. 100 ile 200 m2 arası olan Vusta konseptinde 40 bin dolar giriş bedeli alıyoruz. Son konseptimiz olan 50 ile 100 m2 arasında olan Sugra için ise 30 bin dolar giriş bedeli talep ediyoruz.”

Seyidoğlu şubelerinde toplam yatırım maliyeti konsepte göre 125 bin ile 300 bin dolar arasında değişiyor. Serdar Seyidoğlu, aylık ciro hedefinin de mağazanın konumuna ve büyüklüğüne göre değiştiğini vurguluyor. Franchise vermek için, hizmet sektörünü seven, sermaye gücü yeterli olan, sektörde tecrübeli, girişimcilik ruhu olan yatırımcılar tercih ediliyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: 100 ile 200 m2 arasında ve üzeri mağazalar.


İlk sermaye: Konsepte göre 125 bin ile 300 bin dolar arasında değişiyor.

Ciro hedefi: Lokasyona göre değişkenlik gösteriyor.

Bayilerde aranan özellikler: Hizmet sektörünü seven, sermaye gücü yeterli olan, sektörde tecrübeli, girişimcilik ruhu olan yatırımcılar tercih ediliyor.

Başvuru için iletişim: 0542 468 2024 ya da ragip.tokar@seyidoglu.com


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu