Girişimcilik Haberleri

Sektördeki Boşluğu Gördü Güzellik Akademisi Açtı

“Kararlı olun”

“Kadın girişimci olmayı dezavantaj olarak görmüyorum. Aksine bir kadının yapamayacağı, üstesinden gelemeyeceği hiçbir şey yoktur. Kadın isterse yapar. Kadının çok güçlü bir ruha ve yapıya sahip olduğuna inanıyorum. Kadınlara, sektörde kendilerini geliştirip kararlı olmalarını öneririm. Araştırmacı olmak ve doğru strateji izlemek önemli.”

”Güzellik sektörüne profesyoneller hazırlıyoruz”

Hatay’da estetisyenlik eğitimi konusundaki boşluğu gören Gülünür Coşkun, Özel Akademi Güzellik ve Estetisyenlik Kursu’nu kurarak sektöre güzellik uzmanları yetiştiriyor.

Özel Akademi Güzellik ve Estetisyenlik Kursu Kurucusu Gülünür Coşkun, Hatay’da estetisyenlik (güzellik uzmanlığı) üzerinde eğitim konusunda eksiklik duyduğu için Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı eğitim kurumu kurdu. Sekiz yıldır sektöre donanımlı profesyoneller hazırlayan Coşkun ile pek çok konuyu konuştuk…

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

1971 yılında Antakya’da doğdum, iş hayatıma tekstil imalatıyla başladım. Ancak tekstil sektörünü olumsuz etkileyen ekonomik kriz ortaya çıkınca sektör değiştirip güzellik salonu açtım. Estetisyenlik alanındal 3 yıldır hizmet veriyorum.

Halen sürdürmekte olduğunuz işi yapmaya nasıl karar verdiniz?

Günümüzde estetik ve güzellik sadece kadınların değil, erkeklerin de rağbet gösterip talep ettikleri bir sektör haline geldi. Bu talep artışıyla her geçen gün çoğalan estetik, cilt bakımı-güzellik merkezlerindeki nitelikli eleman arayışı da giderek çoğalıyor. Estetisyenlik (güzellik uzmanlığı) alanında özellikle Hatay’da eğitim olarak eksikliğini duyduğum için, kuruluşumu Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir eğitim kurumuna dönüştürmeye karar verdim Yaklaşık sekiz yıldır profesyonel ve nitelikli bir ekiple birlikte sektöre tam donanımlı profesyoneller hazırlıyoruz.

İşinizi kurarken hedefiniz neydi, nasıl bir strateji izlediniz?

Hedefim, güzellik ve estetik sektörünün gelişmesini sağlamaktı. Bundan dolayı çok nitelikli bir eğitimi misyon edindik. Sektöre iyi eğitimli uzmanlar yetiştirmek, onlara iş imkanı sağlayabilmek başlıca hedeflerimizden biri oldu.

Şirketinizi farklı kılan özellikler neler?

Özel Akademi Güzellik ve Estetisyenlik Kursu, uzman kadro, uygun fiyat ve kaliteli eğitim veriyor. Teorik eğitimin yanı sıra çok sayıda uygulamalı eğitim veren bir kurum. Güzellik uzmanlığı kursu eğitimlerini başarıyla tamamlayan kursiyerlerimiz, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifika almaya hak kazanırken bunun yanında birçok kursiyerin de kendi işini kurmasına destek olduk. Meslek edindirme kurslarını tamamlayarak, Estetisyenlik sertifikası ve Güzellik Uzmanlığı sertifikası almak ve bu işi kendisine meslek edinmek isteyen kursiyerlerimiz için Özel Akademi Güzellik ve Estetisyenlik Kursu olarak birçok avantaj sunuyoruz.

Çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Öncelikle öğrencilerimize teorik bilgilerin yanında bol uygulamalı çalışmalar yaptırıyoruz. Profesyonel kozmetik ve cihaz firmalarıyla seminerler düzenliyoruz. Son teknolojik ekipmanlar ve profesyonel ürünlerle tanıştırıyoruz. Bunun dışında satış, pazarlama ve iş idaresi yapıyoruz. Eğitim seminerleri de düzenliyoruz. Hedefim, kadın girişimci sayısının artması.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu