Girişimcilik Haberleri

Satış ofisi gibi çalışan web sitesi kurdu

Start up teknoloji şirketi 11Sight

Silikon Vadisi’nde Aleks Göllü ve Farokh Eskafi tarafından kurulan start up teknoloji şirketi 11Sight, herhangi bir platform veya herhangi bir uygulama üzerinden istenilen kişiyle anında görüntülü bağlantı kurmayı sağlayıp firmalara yeni iş fırsatları yaratıyor.

Artan rekabet koşularında fark yaratmak, tüketicinin ürüne ya da hizmete kolay ulaşımını sağlamak firmalar için olmazsa olmazlar arasında yerini alıyor. Özellikle de KOBİ’ler için devasa bir denizde rakiplerle rekabet edebilmek için teknolojiden faydalanmak, bir adım öne -geçmek anlamını taşıyor. 2016 yılında Silikon Vadisi’nde Aleks Göllü ve Farokh Eskafi taraflıdan kurulan startup teknoloji şirketi llSight, KOBİ’lere sunduğu hizmeti ile dikkat çekiyor. llSight Görüntülü Etkileşim Platformu, herhangi bir platform veya herhangi bir uygulama üzerinden istenilen kişiyle anında görüntülü bağlantı kurulmasını sağlayarak firmalara yeni iş fırsatları yaratıyor.

llSight Türkiye Ülke Müdürü Ercan Gümüş, müşteri edinme maliyetlerini düşüren llSight, satış başarısıyla teknolojik gücünü kanıtladığını söylüyor. Ercan Gümüş, “llSight Görüntülü Etkileşim Platformu, iOS, Android veya web platformları üzerinden ekstra bir uygulama yüklemeye gerek kalmadan herhangi bir kişiyle anında görüntülü bağlantılı kurulmasını sağlayarak bir ilki gerçekleştiriyor” diyor. llSight’ın ABD merkez ofisinin yanı sıra Fransa, Ingiltere, Ukrayna, Hindistan ve Türkiye’de temsilcilikleri’bulunuyor.

Maliyetleri azaltıyor

Türkiye’de ilk olarak gayrimenkul sektöründe Garanti Koza Sofya projesinde kullanılan llSight, tanıtım ve pazarlamaya büyük katkı sağlıyor, iş fırsatı yaratan teknolojisiyle dikkat çekiyor. llSight ile gayrimenkul firmaları müşteri edinme maliyetlerini büyük oranda azaltıyor ve müşteri geri dönüşünde yüksek geri dönüş oranı elde ediyor. Geliştirdikleri video etkileşim platformunun önemli iş fırsatları yarattığını belirten llSight Türkiye Ülke Müdürü Ercan Gümüş, sistemi şöyle özetliyor: “llSight sayesinde müşterilerinizle etkileşiminize web sitesi ve cep telefonu üzerinden başlıyorsunuz. Siteniz üzerinden müşterinizle kurduğunuz görüntülü iletişim sayesinde sitenize her ziyareti gayrimenkul projesi ziyaretine dönüştürüyorsunuz. Bu da size müşterilerinizi satış ofisinize getirme imkânı sağlıyor.”

Geçtiğimiz bir yıl içinde görüntülü iletişim dünyada yüzde 100 artış kaydettiğine işaret eden Ercan Gümüş, “llSight ile yaptığınız tüm görüşmeleri kayıt altına alma imkanına da sahip oluyorsunuz. Satış başarısını ölçümleyen metrikler, llSight ile yapılan yüz yüze görüşmelerinin diğer kanallara kıyasla çok yüksek oranda müşteri geri dönüşü sağladığını ve bunun satışlara yansıdığını gösteriyor” yorumunu yapıyor.

Görüntülü iletişim etkisi

llSight Görüntülü Etkileşim Platformu kullanıcıları, projesini tüm yönleriyle gösterebiliyor, tanıtabiliyor, müşterinin görmek istediği detayları gösteriyor, sorularını yüz yüze iletişim kurarak cevaplama imkanına kavuşuyor. Birden fazla cihazla da arama alabiliyor. Aramalarını, mesajlarım, fotoğraflarım görmenin yanı sıra çevrimiçi olmadığında müşterileri görüntülü veya sesli mesaj da bırakabiliyor. Ercan Gümüş, görüntülü iletişimin sesle iletişime kıyasla üç kat daha fazla ikna etme imkânı yarattığına dikkat çekiyor.

Levent Gökmen Demirciler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu