Bayilik Veren Firmalar

Sampi Pide Yatırım Şartları

“Sampi, 30 yıllık tecrübesi ile lezzetlerini sunuyor...”

Franchise vermenin marka yönetimi açısından daha verimli çalışmalar yapılmasına ve markanın büyümesine katkı sağladığını söyleyen Sampi Pide Genel Müdürü Murat Alan, yeni açılacak olan şubelerini duyurdu…

Çok şubeli bir marka olarak lezzet standardınızı nasıl koruyorsunuz?

1989 yılından beri faaliyetini sürdüren bir manâyız. Alışılagelmiş bir damak tadımız olduğunu düşünüyoruz. Çok şubeli markalarda standardı korumak her zaman zordur. Fakat biz, gerek ustalarımızın eğitimleri gerek kullanılan malzeme tedariği konusunda çok hassas davranıyoruz ve bu şekilde bu han-dikapı lehimize çevirebiliyoruz.

Franchise yöntemi ile büyümenin markanız açısından avantajları neler?

Bizi tercih eden franchise iş ortaklarımıza 30 yıllık tecrübeye sahip bir firma ortaklığı sunuyoruz. Müşterilerimizde sağlamış olduğumuz bu güven duygusu bayilerimiz için düzenli bir kazanç getirisine dönüşüyor. Ayrıca firma olarak ailemize katılan yatırımcılara her konuda destek olmak en büyük misyonumuz.

Markanızın büyümesinde franchise vermenin nasıl katkıları oluyor?

Marka sahipleri kendi şubelerini açıp işletebiliyor. Bunun pek çok örneği var fakat kendi şubelerinizi işlettiğinizde marka yönetimi olarak enerjiniz bölünebiliyor. Bu da markanın büyümesi açısından verimliliğin düşmesine neden oluyor. Franchise vermek ise marka yönetimi açısından daha verimli çalışmalar yapılmasına ve markanın büyümesine daha olumlu katkı vermektedir.

Hedefinizde hangi bölgeler var?

Türkiye’nin 81 ilinde olmak istiyoruz ve yatırımlarımızı buna göre şekillendirmek, en büyük amacımız. Ama öncelik belirlemek gerekirse İstanbul, Ankara, Antalya, Bursa ve İzmir öncelikli şehirlerimiz.2019’un 2. yarısı için hedefimiz, öncelikle büyük şehirlerde bünyemize eve servis ağırlıklı 10 yeni şube katmak. Yurt dışında ise Orta Doğu görüşmelerimiz devam ediyor.

Doğru işleyen bir sistem nasıl olmalı? Franchise şartlarınız neler?

Franchise sisteminin marka sahibi ve yatırımcı açısından çok fazla avantajı var. Doğru sistem kullanıldığında bu avantajları; satın alma gücü, personel temini, mali ve hukuki destek, verimli ortak reklam, denetleme, kendini karşılaştırabilirle, müşteri bağlılığı gibi daha birçok şekilde sıralayabiliriz. Franchise giriş bedeli yurt içinde 40 bin TL, yurt dışında 20 bin dolardır. Fakat 2019 yıl sonuna kadar giriş bedeli almayacağız. Sürekli franchise ödemesi yüzde 6 seviyesindedir ve reklam payı katılımı yoktur. Ortalama işletme sermayesi 150 binTL’den başlamaktadır.

Sampi olarak yatırım yaparken dikkat ettiğiniz unsurlar neler?

Sampi olarak yatırım yaparken, lokasyon seçimi birinci önceliğimiz olmaktadır. Şehir merkezleri ve işlek caddelerdeki küçük (60-100 m2) dükkânlar genellikle tercihi-mizdir. Eve servis ağırlıklı çalıştığımız için yatırımcılarımızı bu şekilde yönlendiriyoruz.

YATIRIM ŞARTLARI

Kuruluş: 1989 Franchise giriş bedeli (yurt içi): 40.000 TL (2019yıl sonuna kadar alınmayacak.)

Franchise giriş bedeli (yurt dışı): 20.000$

Sürekli franchise ödemesi: %6

Reklam payı katılımı: Yok

Mevcut franchise adedi: 25

Ortalama işletme sermayesi: 150.000 TL den başlamaktadır.

m2 başına ortalama maliyet: 2.500 TL

Ortalama restoran ölçüsü (m2): 100

İstenilen restoran ölçüleri (m2): min. 60, maks. 150

Hedeflenen bölge: Cadde üzeri (tabela değeri olan) ve AVM

Verilen destekler: Eğitim, el kitabı, yer seçimi, bölge koruması, proje, ortak reklam, mal temini, pazarlama, personel temini

www.sampi.com.tr info@sampi.com.tr / franchise@sampi

Sampi Pide, kendi işinin sahibi olmak isteyen girişimciler arıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu