Bayilik Veren Firmalar

Saloon Burger Yüzde Yüz Yerli Burger ve Konsepti İle Fark Yaratıyor

2015 yılında ilk restoranını açan Saloon Burger, 2018 itibariyle 11 şube ile hizmet veriyor. Türkiye’nin en saygın Holdinglerinden, Turgut Aydın Holding’in markası %100 yerli burger Saloon Burger franchise vererek büyüyecek.

Beş yıl içinde 150 şubeye ulaşmayı hedefleyen marka 2019 yılına kadar yatırımcılarından herhangi bir franchise giriş ücreti almayacak.

Saloon Burger Genel Müdürü Murat Çimen; “Gur-me ve şık burgerciler ile, daha uygun fiyatlı fast fo-od burgerciler’den ibaret olan burger pazarına giren, keyifli, eğlenceli restoranlarda iyi burgeri erişilebilir fiyatlar ile sunan Saloon Burger bu anlamda önemli bir boşluğu dolduruyor.

Türk damak tadına uygun, özgün ve pratik lezzetler ile yakın zamanda tüm Türkiye’de keyifli restoranlarımızda olacağız”dedi.

Hikayemiz

Yüzlerce yıl önce imha edildiğini düşündüğümüz kadim kaynaklara göre Türkler, zamanla Amerika’yı baştan başa fethedecek olan köfte kültürünü Amerikalılara altın tepside sunmuştu. Osmanlı donanma seferlerinden sonra “hazır yeşil kart uygulaması da yok” diyerek Amerika’ya yerleşen Türk denizciler, sıla hasreti çektikçe pişirdikleri enfes köftelerle ve sahilleri batıdan güç alan vahşi rüzgarların savurduğu lezzet dumanıyla sardığında ok da yaydan çıkmıştı. Türk köftesi, duman duman lezzetiyle kıtayı sevinç gözyaşlarına boğarken, bu alışkanlık çığ gibi büyüyordu.

Amerikan sabırsızlığı zamanla Türk elinin lezzetinin yerini aldı ve nihayetinde birbirine benzer, tadını gittikçe yitiren hamburgerler üretilmeye başlandı. Üstelik bir gün dönüp dolaşıp vatanına da geliverdi yeni adıyla burgerin o masum yitik köftesi.

Bilinen bir tat vardı, beklenen bir tat vardı, kavuşulamayan bir tat vardı… Bir dolu burger vardı ama o çok özlenen yoktu.

Heyhat! Efsanelerle kendini günümüze taşımış bir köftenin serüveni, burgerin alışkanlığı böyle kalamazdı. Yerel aromaları, lezzet alışkanlıklarını, Amerika’nın büyük köfteli burgerleriyle hem de ulaşılabilir fiyatlarda birleştirebilmek için yeni bir tutku gerekiyordu. Bu zulümden sıkılanların sayısı gittikçe arttığındaysa bize de yani Türklere de “bir dur bakalım” demek düştü.

Velhasıl Saloon Burger’in çıkış noktası da “hak ettiği hızla servis edilebildiği” bir hızlı servis restoranında ve “lezzeti katmerleyen” keyifli bir oturma düzeninde, “Gönlü zengin Türk duruşu sayesinde” gönülleri kazanan fiyatlara hem lezzetli hem doyurucu menüler sunmak oldu!

Saloon Burger, bu güçlü azimle yola çıktı ve şimdi köfteyi dünya turuna çıkarıp bu macerayı başlatan o “ne istediğini çok iyi bilen cesur Türk Kovboyları gibi” bu tutkulu lezzet düellosuna ev sahipliği yapıyor.

Günlük hazırlanan katkısız etleri, taze sebzeleri, şımartıcı tatlıları ve çok daha fazlasıyla tadanların gönlünü fetheden lezzetli Saloon Burgerler daha çok noktada karşınızda olacak.

Saray Mahallesi, Ahmet Tevfik İleri Cd.
Müge Ergenç İş Merkezi No:9/8
Ümraniye/İstanbul

info@saloonburger.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu