Bayilik Veren Firmalarİş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

Realty Plus Türkiye İle Gayrimenkul Danışmanlığı İşi Kurmak

Gayrimenkulde girişimciler aranıyor

Gayrimenkul danışmanlığı şirketi Realty Plus Türkiye, franchise ofisler açarak büyümeyi hedefliyor. Her ilçede bir adet ofis açmayı planlayan Realty Plus Türkiye, Güneydoğu’da da şubeleşecek.

1994’ten bu yana Kuzey Amerika’da hizmet veren gayrimenkul danışmanlığı şirketi International Realty Plus (IRP), 1995 yılında dünyaya açılmaya karar verdi. ABD dışında Kanada, Meksika, Belize, Gana, Kosta Rika, Hindistan ve Fiji Adaları’nda da franchising sistemi ile büyümeye başladı. ABD’de en hızlı büyüyen gayrimenkul franchise markası olarak tanımlanan IRP, girişimci Hüseyin Altaş tarafından Türkiye’ye getirildi. Realty Plus Türkiye’nin şu anda İstanbul ve Antalya’da toplam beş franchise şubesi bulunuyor.

Realty Plus Turkiye

Şirket, franchising vererek Türkiye’de büyümeyi hedefliyor.

Kazan&kazan’ felsefesine dayanan bir iş modeli oluşturduklarım söyleyen IRP Türkiye CEO’su Hüseyin Altaş, her ilçede bir ofis hedeflediklerini belirtiyor. Franchise giriş bedeli konusunda ödeme kolaylığı sunduklarını kaydeden Altaş, “Eğitim konusuna çok önem veriyoruz. Özellikle daha önce gayrimenkul konusunda çalışmamış girişimci adaylan açısından, onlan Realty Plus’ın kurumsal değerleri ve iş modeli üzerine eğitmek bizim için çok önemli” diyor.

HEDEF GÜNEYDOĞU

İstanbul’da Ataşehir, Çekmeköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Beylikdüzü, Kemerburgaz, Bahçeşehir, Bağdat Caddesi, Kartal, Esenyurt, Başakşehir, Ümraniye ve Sancaktepe’de franchise şube açmayı planlayan IRP, İzmir, Ankara, Bursa, Kocaeli, Eskişehir, Adana, Konya, Kayseri gibi kentleri de hedefliyor. Altaş, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin de hedefleri arasında olduğunu ve ilk etapta Van’da bir şube açacaklarını ifade ediyor.

Başlangıç bedeli bölge potansiyeline göre 10 bin dolar ile 20 bin dolar arasında değişiyor.

Ofis kurulumu için yatırım maliyeti ortalama 10 bin dolar. Buna franchise giriş bedeli de eklendiğinde toplam maliyet aralığı 20 bin dolar ile 30 bin dolar arasında değişiyor.

KADIN GİRİŞİMCİ ARIYOR

Yatırım maliyetinin ortalama bir yıl içinde girişimciye geri döndüğünü söyleyen Altaş, franchise ofisinin aylık cirosunun bulunduğu bölgenin potansiyeline göre değişiklik gösterdiğini, bir ofisin aylık cirosunun 8 bin ile 15 bin dolar civarında olduğunu sözlerine ekliyor. Bir ofisin ortalama gideri, cirosunun yüzde 8’ini kapsıyor. Minimum 70 metrekare ofis alanlan tercih ediliyor. Açılacak ofisin, nüfusun yoğun olduğu lokasyonlarda bulunması gerekiyor. Altaş, franchise’larda aradıkları özellikleri ise şöyle anlatıyor:

“Kadınlar bu işte oldukça başarılı. O yüzden kadın girişimcileri Realty Plus ofisi açmaya davet ediyoruz. Girişimci adayımızın vizyonumuzla örtüşen, eğitime ve gelişime açık, gayirmenkul konusunda daha önce hiç çalışmamış fakat bu sektöre ilgi duyan, iletişim ve ikna yeteneği güçlü, etik değerlere sahip kişiler olması bizim için çok önemli.”

İŞİN AYNASI

Uygun yer: İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Kocaeli, Eskişehir, Adana, Konya, Kayseri ve Güneydoğu.

İlk sermaye: Başlangıç bedeli bölge potansiyeline göre 10 bin dolar ile 20 bin dolar arasında değişiyor. Ofis kurulumu için yatırım maliyeti ortalama 10 bin dolar.

Ciro hedefi: Aylık 8 bin ile 15 bin dolar arasında değişiyor.

Bayilerde aranan özellikler: Kadın girişimcilere öncelik tanınıyor.

Başvuru için: 0216 305 1191

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu