Bayilik Veren Firmalar

Prenta Yapı Market Şubesi Açabilirsiniz

Yapı markette girişim fırsatı

Vefa Holding bünyesinde kurulan Prenta Market, franchising sistemiyle iki yılda 16 yeni şube açacak. 500 bin TL yatırımla kurulabilecek Prenta Market şubeleri için aylık 300 bin ile 500 bin TL arasında ciro hedefleniyor.


Vefa Holding, ön üretimli yapılar adı verilen alanda, panel sistem prefabrike yapı sistemi, galvanizli hafif çelik yapı sistemi ve yapısal çelik sistemi üretiyor. Bu sistemlerle de bireysel, sosyal ve toplu konudardan okul, hastane gibi sosyal tesis bina-lanna, ticari binalardan sanayi yapılarına, ofislerden büyük ölçekli spor ve kültür tesislerine kadar geniş bir alanda çözümler sunuyor. Şirket, yapı sistemlerinde kullandığı malzemelerin büyük bir bölümünü de yine kendi bünyesinde üreterek entegre çözümlere imza atıyor.

prenta-market

TEMİNAT MEKTUBU

Vefa Holding, bünyesinde yeni bir şirketi faaliyete geçirdi. Türkiye’nin ilk ve tek ön üretimli yapı marketi Prenta Market’i kuran Vefa Holding, franchising sistemiyle bu yapı marketini Türkiye genelinde büyütmeyi hedefliyor. Prenta Market, hazır konutlardan çelik evlere, prefabrike konutlardan şehir mobilyalarına, yaşam konteynerlerinden prefabrike ofislere kadar çok geniş bir ürün ve çözüm yelpazesine sahip.

Vefa Holding İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, İstanbul’daki Pendik ve Esenyurt’un yanı sıra Samsun, İzmir ve Konya’da olmak üzere şu anda beş şubelerinin bulunduğunu ifade ediyor. Koçyiğit, yıl sonuna kadar beş yeni şube açmayı planladıklannı söylüyor.

Franchise giriş bedeli olarak 150 bin TL ile 250 bin TL arasında değişen banka teminat mektubu talep ediliyor. Bir Prenta Maricet kurmanın toplam maliyeti ise 500 bin TL. Turan Koçyiğit, şehirler için çevre yollan ya da havalimanı gidiş geliş istikametlerinde işlek yol üzerlerinin Prenta Market için uygun olduğunu belirtiyor.

Prenta Market için bin 500 ile 2 bin metrekare arasında bir alana ihtiyaç duyuluyor. Royalty bedeli alınmıyor. Kâr marjı yüzde 10 ile yüzde 15 arasında değişiyor. Bir şube için hedeflenen aylık ciro ise lokasyona göre değişmekle birlikte 300 bin ile 500 bin TL arasında bulunuyor.

Turan Koçyiğit, yatırımcılarda aradıklan özellikleri şöyle ifade ediyor: “Ticari itibarın yanında bayi adaylarının genel olarak inşaat işlerinden anlıyor olması gerekiyor. Ancak bu özellikleri barındıran bir organizasyonu kurabilecek yatırımcılar da başvuru yapabiliyor.”

16 MARKET AÇACAK

Vefa’nın ön üretimli yapılar alanındaki tüm ürün ve markalarını Prenta Market ile kullanıcının ayağına getirdiklerini belirten Vefa Holding icra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit, şunları ekliyor: “Şu anda İstanbul Pendik ve Esenyurt, Samsun, İzmir ve Konya olmak üzere beş noktada yapılanmamızı tamamladık. Prenta Market’e tüm kullanıcıların her yerden kolayca ulaşmasını amaçladık. Bu nedenle de Türkiye genelinde franchising vermeye devam ediyoruz. Ön üretimli yapı sektörünün tüm ürün, marka ve fırsatlarını Prenta Maıket’te topladık Önümüzdeki iki yıl içinde de 16 yeni ön üretimli yapı marketi açmayı hedefliyoruz.”

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Çevre yollan ya da havalimanı gidiş geliş istikametlerinde işlek yol üzerleri.

İlk sermaye: Toplam 500 bin TL yatırımla kurulabiliyor.

Ciro hedefi: Aylık 300 bin ile 500 bin TL arasında değişiyor.

Kâr marjı: Yüzde 10-15 arasında.

Bayilerde aranan özellikler: Ticari itibarın yanı sıra genel olarak inşaat işlerinden anlıyor olmaları gerekiyor.

Başvuru için iletişim: 0216 511 22 00


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu