Bayilik Veren Firmalar

Portakal Spor Bayilik ve Bayilik Bilgileri

Portakal Spor Şubesi Açmak

PORTAKAL SPOR
10 yeni şube açacak

2002’den bu yana faaliyet gösteren Portakal Spor, kadınlara özel bir spor merkezi. Türkiye genelinde 50 şubesi var. Yılsonuna kadar bu sayının 60’a çıkarılması hedefleniyor. Şirket, franchising sistemiyle Türkiye genelinde yeni şubeler açacak. Portakal Spor Kadınlara Özel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezleri Kurucusu Burcu Işık Aykanat, “Girişimcilere küçük bütçelerle kendi işlerinin sahibi olma fırsatı sunuyoruz” diyor.

Portakal Spor’un franchise giriş bedeli 25 bin TL+KDV. Dekorasyon için 15-20 bin TL gerekiyor. Reklam katılım bedeli dördüncü aya kadar alınmıyor. Daha sonra ayda 300 TL talep ediliyor. Sürekli franchise ödemesi ise yok. Portakal Spor salonu açmak için 120-140 metrekarelik bir işyeri gerekiyor. Bunun 40-50 metrekaresi egzersiz salonu, 10-12 metrekaresi iki adet duş ve soyunma odası olarak ayrılıyor. Ayrıca 15 metrekaresi dinlenme bölümü (vitamin bar, kafe) olarak kullanılıyor. Kalan bölüm ise müşteri karşılama merkezi olarak değerlendiriliyor.

Bu merkezlerde 18 farklı üniteden oluşan istasyonlarda ve günde sadece 30 dakika sürede spor yapmaya olanak sağlayan ‘PS Sistemi’ uygulanıyor. Programda her 30 saniyede bir istasyon değiştiriliyor.

Burcu fşık AYKANAT / Portakal Spor Kurucusu
“Girişim yapmak isteyen kadın sayısı artışta”

Spesifik konseptli işlerin neredeyse tümü gözde yerler haline geldi. Kadınların uygun fiyatlarla girişim yapmaları ve ekonomide söz sahibi olarak özgüven sağlamaları bu zinciri tetikledi. Artık karma spor salonları yerine, bu tarz spor merkezleri, kadınlar için daha tercih edilir olmaya başladı. Temizlik, rahat hareket etmek ve spor salonunu kendilerine ait bir yer gibi hissetmeleri önemli.

Avrupa ve Amerika Birleşik Devletlerî’ne baktığımız zaman kadınların spor kültürünün gelişmiş ve süreklilik arz ettiğini görüyoruz. Ülkemizde son yıllarda popülaritesi artan spor sektörünün kadınların üzerinde oldukça etkili olduğunu söyleyebiliriz. Kadınların sağlık ve güzellik sektörlerinde oldukça etkin rol izlemesi ve health-form bilincinin artış göstermesi, sektörü pozitif yönde etkiledi. Yaptığımız araştırmalar sonucunda, kadınların spor salonlarına gitmemesinin başlıca nedenlerinin üyelik ücretlerinin yüksek olması ve karma salonlar olması olduğunu gördük.

Düzenli egzersizi bir yaşam biçimine dönüştüren ve bu sektörde girişim yapmak isteyen kadınların sayısı da arttı. Biz de firma olarak sürekli yenilikleri takip ediyoruz.

Telefon: 0212 669 80 71
E-posta: portakalspor.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu