Bayilik Veren Firmalar

Pizza House’dan Bayilik Fırsatı

Pizza House’dan girişim fırsatı

Pizza House, büyüme stratejisi doğrultusunda bu yıl 10 adet franchise şube açacak. Gourmet ve Coffee Corner Bistro-Pizza House olmak üzere iki farklı franchise modeli suuaıı firma, bu şubeler için aylık 70 bin TL ciro hedefliyor.


Pizza House, 1999’da Ankara’da, taş fırında Italyan pizzasını evlere ve işyerlerine servis yaparak faaliyetlerine başladı. Konsepti sadece lüks restoranlarda servis yapılan odun ateşinde pişen pizzaları paket servis olarak evlere ve işyerlerine götürmek olan Pizza House, çok kısa süre içerisinde tanınır bir marka haline geldi. Şirketin diğer bir markası olan Coffee Corner ise ayrıca Orta Amerika’nın farklı kahvelerini sunuyor. 2004 yılının ilk yarısında franchising yolu ile büyümeyi seçen Pizza House ve Coffee Corner, 28 restoranı ile faaliyetini sürdürürken, franchising yöntemi ile büyümeye devam ediyor.

Pizza House

Pizza House, bu yıl başlattığı 80 metrekarelik Gourmet konsepti ile hızlı bir büyüme hedefliyor. Marka, ince hamur Italyan pizzası, salata ve sandviç üretimi yapan mekanları anahtar teslim 50 bin dolar bedelle girişimcilerle buluşturdu. Bu konseptte toplam yatırım maliyeti 60 bin doları buluyor. 200 metrekareden büyük mekanlarda, Coffee Corner Bistro ve Pizza House markalarının beraber uygulandığı konseptlerde ise franchise bedeli 35 bin dolar. Burada aylık yüzde 6 franchise bedeli de bulunuyor.

70 BİN TL CİRO HEDEFİ

Pizza House Gourmet, anahtar teslim konseptiyle gelecek 24 ay içerisinde Türkiye çapında çok hızlı büyüme planlıyor.

Pizza House Gourmet Kurucusu Cem Koşmaz, bu yıl 10 adet franchise şube açmayı planladıklarını belirtiyor. Karabük, Orhangazi, Adapazarı ve diğer yedi şube için Türkiye geneli adaylarla görüşülüyor. Koşmaz, 2020 yılına kadar 100 şube hedeflediklerini söylüyor. Bayiler için aylık 70 bin TL ciro hedefleniyor. Yüzde 23 kâr marjı ile çalışılıyor. Yatırımın geri dönüş süresi 18 ay olarak ifade ediliyor. Cem Koşmaz, “Profesyonel veya kendi işinde ticari tecrübesi bulunan, tercihen işin başında duracak adaylar arıyoruz” diyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Karabük, Orhangazi, Adapazarı ve diğer yedi şube için Türkiye geneli adaylarla görüşülüyor.


İlk sermaye: Gourmet konsepti için 50 bin dolar. Coffee Corner Bistro ve Pizza House markalarının beraber uygulandığı konseptlerde ise franchise bedeli 35 bin dolar.

Ciro hedefi: Bayiler için aylık 70 bin TL ciro hedefleniyor.

Kâr marjı: Yüzde 23,

Bayilerde aranan özellikler: Profesyonel veya kendi işinde ticari tecrübesi bulunan, tercihen işin başında duracak adaylar.

Başvuru için iletişim: 0212 275 77 66


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu