Bayilik Veren Firmalar

Pasaport Pizza Franchise Bayiliği Almak

PASAPORT PİZZA
Yerli marka olarak fark yaratıyor

İzmir kökenli bir marka olan Pasaport Pizza’nın temelleri 1998 yılında atıldı. Bir yıl sonra franchise sistemine yönelen marka hızlı bir büyüme sürecine girdi. Şirketin bugün 47 ilde 119 şubesi bulunuyor. Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerine ilk yerli ulusal pizza markası olarak bayilik verilmesi markanın ülke geneline yayılımını hızlandırdı. Şirket, 2019 sonuna kadar 150 şubeye ulaşmayı hedefliyor.

2018 yılında ciroda yüzde 35’lik büyüme yakalayan şirket, 2019 ve 2020’yi atılım yılı olarak belirledi. Dünya devleriyle rekabet eden Pasaporta Pizza, sektörde fark yaratmak için projeler geliştiriyor. Bu doğrultuda mevcut bayilerde konsept değişiklikleri yapmayı planlayan şirket, pek çok markanın aksine ciro üzerinden herhangi bir pay almıyor. Pasaport Pizza’nın franchise giriş bedeli 60 bin TL. Şirket öncelikli olarak Samsun, Eskişehir, Adana, Gaziantep ve Konya’da büyümeyi hedefliyor. Ciddi bir AR-GE çalışması yürüten şirket, yeni bir marka için de çalışmalar yapıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=jj4745fyhgQ

PASAPORT PİZZA, kendi işletme sistemini başarıyla uygulayacak girişimciler ile arasındaki ilişkinin nasıl olacağını sözleşme ile belirler.

Franchise sisteminde karşılıklı hak ve yükümlülükleri, franchise alanın sahip olması gerekli nitelikleri, franchise satış birimlerinin fizibilite açısından uygun olması gerekli özellikleri, bölgesel haklar, franchise verenin franchise alanı denetim derecesi, franchise alanlardan ücretin nasıl ve ne kadar alacağını, franchise verenin sağlayacağı eğitim ve danışmanlık kapsamının ne olacağı, taraflar arasında koordinasyonun nasıl sağlanacağı, taraflar arasındaki anlaşma ile belirlenir.

Standardizasyon bütün franchise fikrinin merkezidir. Her franchise biriminin faaliyetleri üç alanda tutarlılık göstermelidir.

• Ürün ve hizmetler
• Ürün ve hizmetlerin sunuş şekli
• Her birimin tüketicinin gözünde yarattığı imaj

Franchise edilebilen işin özelliği her yerde kolaylıkla uygulanabilecek, aynı şekilde tekrarlanabilecek bir iş olmasıdır.

Standardizasyon franchise zinciriyle oluşturulan itibarın sürdürülmesinde önemlidir. Bu nedenle ana firma bütün birimlerde standardizasyonun sağlanması için sıkı bir şekilde kalite kontrolünü sürdürür.

İş için gerekli teçhizat ve ekipman aynı fiyatla temin edilebilmeli franchise alanın yerleşme düzeni, iç dekorasyonun dizaynı, renk düzeninin seçimi farklı yerlerde de aynı şekilde uygulanabilmelidir. İş, rakiplerinden ayırt edilebilecek ama kolaylıkla taklit edilemeyecek özellikte olmalıdır.

Franchisingin amacı; karşılıklı güven ve sürekli bir iş ilişkisi içinde her iki tarafın bir birinden yararlanmasını sağlamaktır.

Franchisingle her satış biriminde aynı standartta ürün ve hizmetin sunulması ve standart görünümün sağlanması önemli olduğundan, firmalar bir pazarlama ve dağıtım yöntemi olarak franchising sistemini benimserler.

Sisteme girebilmek ve marka adını kullanabilmek için ödenen başlangıç ücreti ile ana firmanın franchise alana verdiği eğitim ve sürekli yardımlar için ödenen royalty, reklam ve ana firmadan alınan hammadde ile malzeme ücretleri, toplam olarak bir defa yada ana firmanın isteğine bağlı olarak franchise alanın işletmesi faaliyete geçtikten sonra aylık/yıllık satışların belli bir oranı olarak taksitler halinde ödenir.

Franchise alan yatırımcı,

• Ana firmanın desteğiyle tanınmış ve başarılı olmuş bir marka ile işe başlar
• Hazır müşteri kitlesi edinir
• Girişimcinin riski minimize edilir
• Yatırım ve işletme danışmanlığı sağlanır
• Hukuki danışmanlık sağlanır
• Daha fazla reklam ve promosyon imkanı elde eder
• Daha yüksek kalite koşullarına sahip olur
• Bölgesel haklar nedeniyle rekabete karşı korunur
• Kendi işini kurmuş olur ve sahiplenir

Bayi olmak için PASAPORT PİZZA franchising sistemine başvuru prosedürleri aşağıdaki gibidir:

• Başvuru formu doldurularak tarafımıza ulaştırılması
• Kişisel finansman bilgileriniz ve açmak istediğiniz şube yeri hakkındaki bilgilerle ilgili yüz yüze görüşmenin yapılması
• Tarafımızdan hazırlanacak raporun ön değerlendirmesi, değerlendirme olumlu bulunur ise tarafınızdan aday şube alanı seçenekleri bulmanız talep edilir
• Aday mekan yada mekanların alternatifleri bulunduktan sonra inceleme ve fizibilite çalışmaları için aday bölgeye ziyaret
• Fizibilite 3 İş + 1 Hafta tatili gününü olmak üzere 4 gün olarak planlanmıştır
• Sözleşme şartları kesinleştirilir ve sözleşme imzalanır
• Mimari proje firmamız denetiminde yapılır ve hayata geçirilir
• Personel ve yönetici adayları eğitilir
• Ana ürün ve yardımcı malzemelerin sevkiyatları yapılır
• Şube açılış yapılır

Nasıl PASAPORT PİZZA işletmecisi olabilirim?

PASAPORT PİZZA şube açılışlarını belli bir sıraya koymuştur. Sıralama dikkate alınarak başvurular değerlendirilir.

Aday emlağın özellikleri ne olmalıdır?

Müstakil şube olacak ise 100 m²’ den büyük, alışveriş merkezlerinin içinde ise 40 m²’den büyük olmalıdır.

Mekanın uygunluğuna nasıl karar veriliyor?

PASAPORT PİZZA emlak, bölge ve işletmeci adayının analizini içeren bir fizibilite raporu yapar ve yatırım boyutu, emlağın uygunluğu ile yatırım geri döndürme süresi üzerine öngörülerini işletmeci adayı ile paylaşır.

PASAPORT PİZZA projesinin maliyeti ne olmaktadır?

PASAPORT PİZZA projesi, PASAPORT PİZZA projeleri üzerinde uzun yıllardır çalışan mimarlar tarafından yapılmaktadır.Şube maliyeti; m² ,lokasyon ve şubenin fiziki şartlarına göre değişkenlik göstermektedir. Mimarlar tarafından hazırlanan 3D ve detaylı mimari proje sonrasında PASAPORT PİZZA şube maliyeti ortaya çıkmaktadır.

PASAPORT PİZZA şubesi açmak için gerekli olan sisteme katılış payı nedir?

PASAPORT PİZZA coğrafi ve sosyoekonomik yapıları gözönüne alarak hesaplanan bir sisteme kalış bedeli belirler.

PASAPORT PİZZA’nın franchising anlaşması ile işletmecisine tanıdığı haklar nelerdir?

Bölge koruması, reklam ve promosyonlardan faydalanma ve PASAPORT PİZZA tecrübe ve bilgi birikiminin paylaşımı.

PASAPORT PİZZA franchising anlaşmasının süresi ne kadardır?

Anlaşma süresi 5 yıldır. Bu sürenin içersinde PASAPORT PİZZA’nın belirlediği yeterlilik standartlarının sağlanması durumunda, tarafların anlaşması halinde yeniden 5 yıl daha uzatılır.

Başvuru için : info@pasaportpizza.com adresine mail gönderebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu