Bayilik Veren Firmalar

Paşafırını Bayilik Koşulları

Paşafırını pastane ve cafe konseptinde yeni şubeler açacak. Bayilik alarak paşafırını şubesi açma fırsatını değerlendirebilirsiniz. Paşafırını bayilik şartlarını ve yatırım maliyeti bilgilerini araştırdık. İş kurmak için franchise sistemini iyi bir marka altında değerlendirmek girişimcisine her daim kazandıracaktır.

Sarıyer’de doğan Paşafırın, 40 şubesiyle kafe-fırın konseptini bir arada sunan markalardan. Gelen franchise taleplerini ince eleyip sık dokuyan markanın sahipleri; 2023 yılı sonuna kadar 200 şubeye ulaşmayı hedeflerken, yurtdışında da büyüme planları yapıyor.

Kafe-fırın konsepti son yıllarda Türkiye’de gittikçe yaygınlaşıyor. Bu alanda faaliyet gösteren markalar bir yandan Türkiye’de şubeleşirken, bir yanda da yurtdışında da büyüyor. Bu markalardan biri de Paşafırını. Üç ortağın kurucu olduğu şirket bugün Türkiye’de 37. yurtdışında 3 şubesiyle hizmet veriyor. Hedef ise 2023 yılı sonuna kadar şube sayısını 200’e çıkarmak. Almanya’da şubeleri bulunan marka, Suudi Arabistan gibi pek çok ülkede şubeleşme adına görüşmeleri sürdürüyor. Büyümeyle birlikte şu anda bin 700 metrekarede üretim yaptıkları tesisin yetmemeye başladığını anlatan Paşafırını’nın Yönetim Kurulu Üyesi Mansur Boran 5 bin metrekarelik kapalı alanı olan bir tesise geçme hazırlıkları yaptıklarından bahsediyor.

Nasıl fırıncı oldular?

Paşafırını’nın kurucusu Nedim Kaya ve Umut Ercan, lise arkadaşı, ikisi de inşaat mühendisliği okurken ikinci sınıfta okulu bırakıp yeme içme sektörünün büyüyeceği ön görüsünden hareketle bu sektörde yatırım yapmaya karar vermişler. Üniversitede çay partileri düzenleyerek kazandıkları sermayeyle ilk önce vvaffle ve kumpir işine girmişler. Sonrasında ise Pamuk Pastanesi’ni açmışlar Sarıyer’de. Kısa sürede bölgede tanınan bir yer haline gelmiş. Öyle ki o bölgedeki askeriyeye ürün veren hatta yurtdışına giden askerlere bile ürün gönderen bir pastane olmuş. Ancak iki ortak fırın, pastane ve cafe konseptinin bir arada olacağı bir konseptte yeni bir yer açmaya karar vermiş 2009’da. isim olarak da bölgede kendilerine takılan ismi ‘Paşafırım’nı kullanmaya karar vermişler.

Sarıyer’den sonra Tarabya’da ikinci şubelerini açmışlar. Gelen franchise taleplerine uzun süre direnseler de sadece bölgenin tanıdığı bir marka olmanın dışına çıkmak için bu duruşlarından vazgeçmişler.

Üçüncü ortak katıldı

Franchise vermeye başladıkları dönemde aralarında üçüncü ortak olarak Mansur Boran katılmış. Bugün, Türkiye’de toplam 37 şube, yurt dışında ise 3 şube ile hizmet veren Paşafırını’nın Yönetim Kurulu Üyesi Mansur Boran, hedeflerinin 2023 yılına kadar 200 şubeye ulaşmak olduğunu söylüyor. Yakın zamanda Katar’da bir mağaza açma planlarından bahseden Boran, Suudi Arabistan’da 35 mağazalık bir master franchise anlaşması için görüşmeleri sürdürdüklerini belirtiyor.

Paşafırını Bayilik Şartları

Paşafırını için franchise giriş bedelinin 30 bin dolar, yatırım maliyeti ise m2 başına bin dolar olduğun değinen Boran, hedeflenen aylık cironun 180 bin – 200 bin TL arası, reklam katkı payını ise bin 250 TL olduğunu anlatıyor. Ayrıca markanın aylık royalty bedeli almadıklarını söyleyen Boran, mağaza kira bedelinin ise aylık ortalama 10 bin-40 bin TL arası olabileceğinin altını çizdi.

Yatırım hızlı geri donuyor Sektörde yatırımının geri dönüşünün hızlı bir şekilde olduğunu belirten Mansur Boran, konuşmasını şöyle sürdürüyor:

“Biz franchise yatırımcılarına yatırım bedellerini 24-36 ay arasında alabileceklerini söylüyoruz. Aynı zamanda işinin başmda durabilecek, mağaza yönetecek sosyal ve bölgesini tanıyan girişimcilerle ilerlemek istiyoruz. Günümüzde şehir hayatında yoğun çalışma temposunu yaşayan insanların lezzetli, hızlı ulaşılabilir ve sağlıklı tatlara olan özlemi giderek artırıyor. Bu noktada Paşafırını, lezzetli tatlarım en hızlı şekilde tüketicilere ulaştırıyor. Bu bağlamda kafe-fırm sektörünün gelecekte çok daha rağbet görerek büyüyeceğini düşünüyoruz. Yatırım yapmak isteyenler için önü açık bir sektör olduğuna inanıyoruz. Bu noktada da bu alana yatırım yapmak isteyenler, mağaza lokasyonu’nu çok iyi araştırmalılar ve yatırım yapmak için çabuk karar vermemeliler.”

Firma Notu: Türkiye’de fırın & cafe konseptinin farklı ve yeni bir döneme girmesine öncülük eden Paşafırını uygun franchising koşulları ile birlikte her konuda son derece kapsamlı destek hizmeti sunuyor. Bilgi ve danışma hizmeti, pazarlama desteği, mal ve hizmet standardının sağlanması, ekipman ve ürünlerin sürekli güncellenmesi ve açılışta ikramlık desteği sağlıyor.

Paşa fırını bayilik iletişim

Telefon: 0212 218 00 14
E-posta: info@pasafirini.com.tr
Web: pasafirini.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu