Girişimcilik Haberleri

Paraşüt, Silikon Vadisi’nden İkinci Yatırımı Aldı

Bulut tabanlı fînansal yönetim sistemi Paraşüt, Silikon Vadisi’nden ikinci tur yatırım aldı. Girişim sermayesi fonu Ribbit Capital, Paraşüt’e 3,7 milyon TL yatırım yaptı. Paraşüt, 2015’in ilk çeyreğinde toplam 5,2 milyon TL yatırım aldı.


Paraşüt, küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ) finan-sal operasyonlarını daha verimli yönetebilmesini desteklemek hedefiyle web tabanlı fatura ve finans yönetim hizmeti sunan bir girişim.

Şirket, 2013 yılında Sean Yu, Andaç Türkmen ve Fahri Özkaramanlı tarafından kuruldu. Paraşüt, 50 milyon dolar büyüklüğündeki Hollanda merkezli girişim sermayesi fonu Revo CapitaPden ve 435 milyon dolarlık ABD merkezli girişim sermayesi fonu Ribbit Capital’den yakın zamanda 1,6 milyon TL yatırım almıştı.

fînansal yönetim sistemi Paraşüt

Ribbit Capital, Paraşüt’e 3,7 milyon TL ikinci tur yatırım yaptığını açıkladı. Böylece şubat ayında Revo Capital’in yaptığı 1,5 milyon TL’lik ikinci tur yatırımla birlikte, Paraşüt, 2015 yılının ilk çeyreğinde toplam 5,2 milyon TL yatırım aldı. Paraşüt, bu başarısıyla Türkiye’nin Silikon Vadisi’nden yatırım çeken ilk kurumsal teknoloji CB2B) şirketi oldu.

10 BİNDEN FAZLA KOBİ

Küçük ve ona ölçekli işletmelerin finansal operasyonlarım daha verimli yönetebilmesini sağlamak amacıyla geliştirilen Paraşüt, 10 bini aşkın firma tarafından kullanılıyor. Şirket, fatura oluşturma ve yazdırma, kredi kartı ile Online tahsilat, ödeme takibi için otomatik hatırlatmalar, maaş takibi ve anında raporlama gibi pek çok hizmeti tek bir platform üzerinden veriyor. Yakın zamanda e-fatura hizmeti de sunmaya başlayacak olan Paraşüt’ün bankalarla entegrasyon çalışmalan da devam ediyor.


Paraşüt Kurucu Ortağı ve CEO’su Sean Yu, şirketin kurulduğu günden bu yana yüzde 150 büyüdüğünü söylüyor. Yu, ayrıca kredi kartı ile Online tahsilat üzerine de çalıştıklarını vurguluyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu