Girişimcilik Haberleri

Öznur Yılmaz Berk KOSGEB’den Girişimcilik Desteği Aldı

Kadın girişimci Öznur Yılmaz Berk, kurduğu ‘Nar Kendin 01 Gelişim Atölyesi’ ile KOSGEB’den girişimcilik desteği aldı. Nar Atölye’de 7 den 77’ye kadar her yaş grubuna, koçluk, sanat, drama, yazı, resim, fotoğraf atölyeleri sunuluyor.

Öznur Yılmaz Berk, profesyonel iş yaşamına turizm sektöründe yöneticiyken evlilik nedeniyle veda etmiş, daha sonra enerji üzerine çeşitli ve kapsamlı eğitimler aldıktan sonra koçluk kavramı ile tanışmış bir kadın girişimci. Livcon Akademi’nin Eğitimcinin Eğitimi (Trainer’s Trainer) diploma programını tamamlayan Berk, yaşam koçu olarak çalışmalarına başladı.

Nar Kendin 01 Gelişim Atölyesi

Berk, aynı zamanda Koçluk Platformu Derneği üyesi.

Öğrenci & kariyer, aile ilişkileri, kişisel gelişim alanlarında koçluk ve eğitimcilik yapan Öznur Yılmaz Berk, 2013 yılında başladığı psikoterapi eğitiminde İngiliz psikoterapist ve eğitmen Robert Smith’den disiplinler arası kuramların eğitimini aldı. Daha sonra da eşiyle birlikte ‘Nar Kendin Ol Gelişim Atölyesi’ni kurdu.

Nar’da 7 den 77’ye her yaş grubuna, koçluk, sanat, drama, yazı,” resim, fotoğraf atölyeleri sunuluyor. 2011 yılından bu yana toplu konuşmalar ve workshoplar yaptığını söyleyen Berk, bu yıl Kartal Belediyesi’nde gönüllü olarak halka açık seminerler de vereceğini belirtiyor.

YÜZDE 70 DESTEK

Öznur Yılmaz Berk, KOSGEB’ten girişimcilik desteği de aldı. Bu destekten yararlanmak için dokuz haftalık bir eğitimden geçti. Berk, kuruluş giderleri, işe başlama giderleri ve makine teçhizat giderlerinin yüzde 70‘ini, kadın girişimci olarak almaya hak kazandığını ifade ediyor. Berk, şöyle devam ediyor: “Önce hayalini kurduğum sonra hedeflerimi gerçekleştirdiğim girişim projem Nar Kendin Ol Gelişim Atölyesi, 2017 Ocak ayına kadar KOSGEB Girişim Projesi’nden yararlanan bir kuruluş olarak kabul edildi ve resmileşti. Bu girişimimle birçok girişimciye örnek olduğuma inanıyorum. Ben KOSGEB’ten girişimcilik desteği almasam da zaten mesleğimi yapıyordum ve devam edecektim. Ancak destek bana yeni bir vizyon getirdi. Şimdi daha büyük hayaller kurabiliyorum. Kummsal bir yapı oluştu. Bir yılı doldurdum. Şimdi yapmak istediğim, hedeflediğim projelerimde daha güvenli düşünebiliyorum. Bunun doğrultusunda yeni projelere,başladım.”

Sorular cevaptır

Öznur Yılmaz Berk, QATA (Questions are the Answers Coaching Programme – Sorular Cevaptır Koçluk Programı) adında bir programa başladıklarını söylüyor. Berk, bu programla sınırsız sayıda olasılık ortaya çıkaran beyin çalıştırma modelini uygulayacaklarını vurguluyor. Eğitim, iki modül halinde altı gün sürecek. Katılımcılar eğitim sonunda uluslararası bir sertifika alacak. Berk, bu programla ilgili olarak şu bilgileri veriyor: “Modül başlangıcımız 17-19 Nisan Temel Giriş Modülü inter aktif uygulamalı olacak. Bu model, kişilerin QATA yöntemiyle sizinle karşılıklı, sizin hakkınızda ve sizinle ilgili konularla ilgili konuşması. Bu yöntem diğer bazı eğitimlerde olduğu gibi yazılı bir metinden ezbere okuma değildir. Bunun çok daha ötesinde, interaktif yaşayarak deneyimlediğiniz ve önce kendinizin öğrenip uyguladığı bir gelişim ve dönüşüm programıdır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu