Girişimcilik Haberleri

Oyun Sektörü Girişimcilikte Popüler Durumda

Girişimcilik, global anlamda ekonomik ilişkilerin sürdüğü ve kapital sistemin kendini yeniden var ettiği bir alan. Politika, sanat, kültür, tarım… Kısaca insana ve topluma ait her şey, artık girişimcilik odağında şekilleniyor. Türkiye’de bu yeni yeni yeşeriyor ama gelecek buradan ilerleyecek Bu yenilikçi alan, her daim canlı ve dünyanın geleceğine yön verecek bir güç.

Son yıllarda dünyada ve Türkiye’de oyun alanının büyük bir ivme yakaladığını görüyorum. Türkiye’den de çok başarılı işler çıkıyor. Hepimizin bildiği gibi “oyun” deyince öncelikle mobilden bahsediyoruz. “Free to play” yapısını daha iyi anlıyoruz ve “fremium” dediğimiz, kullanıcının cüzdanından para almayı başaran daha çok yerli girişimi göreceğimizi düşünüyorum. Bu trendi yakalamaya başlayan Türkiye’den neden bir başka Gram Games başarısı daha çıkmasın?

Medyanın ve iletişimin değişmesi, şekillenmesi ve çoğalması beni heyecanlandırıyor. “Acaba yeni neler göreceğim” diye merakla bekliyorum. Bunun dışında blockchain’de dünyayı değiştirebilecek girişimleri Türkiye’de de görmeye başladık. Ayrıca makine öğrenimi ve Al algoritmalarıyla fark yaratan projeler beni oldukça heyecanlandırıyor. Dünyada bu alanla ilgili günlük hayatımızı ve iş yapış şeklimizi değiştirebilecek yaratıcı ve yenilikçi projeler görüyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu