Bayilik Veren Firmalar

Monemel Bayilik Veriyor

Stratejik her noktada olacak

“Ürünleri Avusturya’daki Swarovski fabrikasından gelen gerçek Swarovski taşlar ile yurtdışında özel olarak dizayn ediliyor”

Monemel

Markanız hakkında bilgi verir misiniz?

Monemel, yaklaşık 10 yıllık AVM ve Perakende Sektörüne ait deneyimim ve takılara olan merakım neticesinde 2014 yılında hayat buldu. Monemel ‘de tüm ürünlerimiz Avusturya’daki Swarovski fabrikasından gelen gerçek Svvarovski taşlar ile yurtdışmda özel olarak dizayn ediliyor ve üretiliyor. Konseptimizde herkes kendine göre bir parça bulabilsin istedik. Markanın asıl kuruluş amacı web sitesi üzerinden satış yapmak iken gelen talepler doğrultusunda mağazalaşma kararı aldık. Öncelikle Nişantaşı, Bebek ve Bağdat Caddesi’nde köklü mücevher firmalarına bayilik verdik. Sonrasında franchise sistemi ile büyüme yoluna girdik.

2016 yılı sonuna kadar kaç franchise şubesi açacaksınız?

Fuarda pek çok ilden yatırımcılar ile görüştük. Franchise taleplerinin daha çok İstanbul, Ankara, İzmir, Muğla, Bursa, Denizli ve Antalya’da yoğunlaştığını söyleyebiliriz. Yatırımcılarımız adına AVM’ler ile ilk görüşmeleri Monemel olarak biz gerçekleştiriyoruz.

AVM’ler için hem mağaza hem de stand konseptimiz var. Mağazalar için 20-50m2, standlar için ise 10 m2 alanlar yeterli. Yine aynı şekilde yaya trafiğinin yüksek olduğu alışveriş caddelerinde de maksimum 60 m2’ye kadar yerler Monemel konsepti için ideal.

Franchise giriş bedeli?

Monemel’in Franchise giriş bedeli 20.000 Dolar. Bu bedelin içerisinde mağazaların online stok takibi, online sipariş yönetimi, mağaza mimari proje çi-zimleri, reklam ve pazarlama yönetimi gibi pek çok hizmet sunuyoruz. Franchise alan bayilerimize mağazaları için gerekli mimari uygulama projesi kendi mimarlarımız tarafından ücretsiz olarak hazırlanıyor. Uygulamayı yatırımcılarımız isterlerse kendileri de yapabiliyorlar bu konuda onlara kısıtlama getirmek istemiyoruz. Mağazalarımızın m2 inşaat maliyeti yaklaşık olarak 1.000-1.250 Dolar civarında oluyor. Ro-yalty bedelimiz aylık cironun %3’üdür. Bunun haricinde reklam/pazarlama katkı JMammet pay( alınmamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu