Bayilik Veren Firmalar

MMY Tantuni Bayilik Veriyor

Tantunide girişim fırsatı

MMY Tantuni, Türkiye genelinde franchising vererek büyümeyi hedefliyor. Bir dükkanın aylık 90 bin TL ile 300 bin TL arasında ciro elde edebildiğini söyleyen markanın kurucusu Mevlüt Şimşek, kısa bir zaman sonra tantuni okulu kuracaklarını, ardından da Rusya ve Singapur’a mağaza açacaklarını belirtiyor.

MMY Tantuni, 1984 yılında Mevlüt Şimşek’in Hakkari’den Mersin’e gelmesiyle başlayan bir girişimcilik öyküsüne sahip. Sektöre bulaşıkçılık ve komilikten başlayarak zamanla ustalarıyla birlikte bizzat tantuni ve döner tezgâhında çalışan Şimşek, 1987 yılında kendi işini kurmaya karar verdi. Kafasında sadece tantuni ve döner vardı.

işe ilk olarak Mersinde döner ile başlayan Şimşek, kısa bir sürede kendisini kabul ettirdi. Bunun ardından Mersinde bilinen ama unutulmaya yüz tutan tantuniyi kendi sitilinde kendine has tarzı ve becerisiyle bütünleştirip yayma karan aldı. Ardından İstanbul’a geldi.

1998 yılında Şimşek, çocukları Muhammet, Mert ve Yağmur’un isimlerinin baş harflerinden olan MMY Tantuni’yi kurdu.

TANTUNİ OKULU AÇACAK

Şimşek, Afyonkarahisar, Tekirdağ ve Tokat civannda yetiştirilen danalardan elde ettiği eti kendi sitilinde tantuniye dönüştürdü. Bugün itibariyle îstanbulda toplam altı şube ile faaliyet gösterdiklerini söyleyen Şimşek,

Tantuni eğitim merkezi açacağız. Binlerce tantuni ustası yetiştirmek için start verdik. Tantuni okulu çalışmalarımız bittikten kısa bir süre sonra tüm ülke genelinde restoran konseptimizi genişletmeyi hedefliyoruz” diyor.

Bayilerde mesleki deneyim aradıklarını, deneyimi olmayan girişimcileri ise mesleki eğitime tabi tuttuklarını belirten Şimşek, dükkanların 70 ile 500 m2 aralığında olması gerektiğini kaydediyor.

SİNGAPUR VE RUSYA AÇILIMI

Şubelerin aylık cirolarının 90 bin TL ile 300 bin TL arasında değiştiğini ifade eden Şimşek, cironun lokasyona göre farklılık gösterdiğini söylüyor. MMYTantuni eğitim merkezini tamamladıktan sonra Singapur ve Rusya’ya yönelik yatıranların devreye gireceğini vurgulayan Şimşek, şu bilgileri veriyor: “Bu iki ülkede AR-GE çalışmalarımızı tamamladık. Rusya, Çin, Japonya’dan Singapur, Almanya, Arabistan, Amerika, İtalya ve İrlanda’ya kadar tantuni müdavimleri yarattık. Bu başarımızı sürdürmeyi ve yurtdışma da tantuni lezzetini yaymayı hedefliyoruz.”

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Türkiye geneline yayılacak. Dükkanların 70 ile 500 metrekare arasında olması gerektiği ifade ediliyor.

İlk sermaye: Açılacak lokasyon ve dükkanın büyüklüğüne göre değişiyor.

Ciro hedefi: Aylık 90 bin TL ile 300 bin TL arasında değişiyor.

Bayilerde aranan özellikler: Mesleki tecrübeye sahip olması, mesleki tecrübesi yoksa eğitime tabi tutuluyor.

Başvuru için: 0212 4718100

Girişimciler için bayilik veren firmalar hakkında bilgiler paylaşmaya devam edeceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu