Girişimcilik Haberleri

Markalarla girişimciler neden bir araya geldi?

Pazarlama iletişimi dünyasının start up’lara olan ilgisi artmaya başladı. Geçen ay Publicis Groupe, 90’ıncı yıldönümlerini 90 dijital start up projesine danışmanlık verip kaynak sağlayarak kutlayacaklarını açıkladı.

Disruption in Business

Önceki hafta ise bu anlamda Türkiye’deki bir ajansın etkinliği dikkat çekiciydi. TBWA İstanbul, Endeavor Etkin Girişimci Destekleme Demeği ile birlikte ‘Disruption in Business’ Girişimcilik Semineri düzenledi. Seminere ajansın hizmet verdiği markaların yöneticileri ile Endeavor girişimcileri katıldı.

TBWA İstanbul CSO’su (Chief Strategy Officer) Toygun Yılmazer, beş yıldır Endeavor’un ajansı olduklarını ve hem onlara hem de girişimcilere destek verdiklerini söylüyor. Yılmazer, bu girişimcilerle müşterilerinin işbirliği yapma potansiyeli olduğunu görerek, böyle bir etkinlik yapma kararı aldıklarını belirtiyor.

Armut.com’dan Insider’a, Paraşüt’ten Vispera’ya kadar toplam 18 girişimcinin şirketini anlattığı bu etkinliğe TBWA İstanbul müşterilerinin yöneticilerinin birçoğu katıldı. Toygun Yılmazer, girişimcilerin kendilerini tanıtma fırsatı bulduklan seminerden sonra işbirliği yapmak üzerine konuşmak için marka yöneticileriyle randevulaştığını söylüyor.

Yılmazer, ilişki kurulması konusunda bu etkinliğin bir adım olduğunu belirtiyor. “Network genişliğimizi anlamlı kullanmak adına bunu bir görev olarak gördük” diyen Yılmazer, önümüzdeki yıllarda da bu etkinliği sürdüreceklerinin altını çiziyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu