Girişimcilik Haberleri

Lobby Marketing Group Üretimle Destekleyerek Büyüyeceğiz

Lobby Network

2008 yılında yaptığım Amerika seyahatinde otel odalarında, markaların otel misafirlerine tanıtıldığını gördüm. Ülkemizde bu alanda büyük bir boşluk olduğunu fark ettim ve bu iş fikrini neden Türkiye’de hayata geçirmeyelim diye düşünerek aynı yıl çalıştığım reklam ajansından ayrılma kararı aldım. 3 yıl otellerde marka iletişimi yapan bir deneyimsel mecra ajansı olarak Unilever ve P&G gibi markalarla otel odalarında ürün yerleştirme projesini gerçekleştirdik.

NETWORK AJANSINA DÖNÜŞTÜ

Sonrasında Lobby kocaman bir marketing grup olarak bugün 10. yılını kutlayan, 4 farklı alt markası ile yaratıcı bir reklam ajansı haline geldi.

3 yılın sonunda otel mecrasının yanına iş yerleri, kuaförler gibi 15 farklı kanal daha ekledik. Network kanallarımız geliştikçe Lobby’nin ilk alt markası olan Lobby Network’ü kurduk. Türkiye’nin ilk ındoor deneyimsel pazarlama ajansı olan Lobby Network, geniş hedef kitle ağı ile markalar ve tüketiciler arasında sıkı bağlar kuran yaratıcı ve cesur bir network ajansı haline dönüştü. Yeni süreçte fizikseli bir şekilde dijitale, dijitali ise fiziksele bağlayabildiğimizi gördük.

“DUYGULARI TEKNOLOJİYLE BİRLEŞTİRDİK”

2016 itibarıyla da Lobby’nin diğer alt markası Lobby Phygital dünyaya geldi. Etkinlik, doğrudan pazarlama, road show, BTL ve B2B pazarlama alanlarında insan duygularını yeni teknolojilerle birleştirip hedef kitlelere unutamayacakları hikayeler deneyimleterek sektörde anılmaya başladık.

2017 yılına geldiğimizde ise çalıştığımız markalara ürettiğimiz dijital projelerin neticesinde, sosyal medya yönetimlerini yapmaya başlayınca, bu tarafı da markalaştırdık. Lobby Social, markaların sosyal medya hesaplarına, mecraların dinamiklerine ve hedef kitlenin diline uygun bir şekilde içerikler üretmeye başladı.

ALTYAPI HAZIRLANIYOR

Sosyal medyanın hızlı ve geniş çaplı yapısından dolayı kullanıcılar arasında elden ele yayılacak viral filmler, influencer pazarlama tarafı için yaptığımız çekimler, yazar, çizer ve prodüksiyon aşamasını baştan sona üstlenir hale geldik. Bu sayede 2018 yılında dördüncü markamız olan Lobby Production’ı kurduk. Ajansımızın bir bölümünü inhouse stüdyo haline getirdik ve bütçe avantajları da sağlamaya başladık. Önümüzdeki beş yıllık planda Lobby’nin ana tedarik konularını sağladığı iş kollarından birinin yatırımını yaparak Lobby oluşumunu üretim ile destekleyerek büyütmek istiyorum. Bunun yanı sıra mobil uygulamaları fiziksel çözümlerle (fıjital) üreten ve uygulamayı donanımsal olarak da Türkiye’de üretebilen bir teknoloji şirketinin altyapısını kurmayı hedefliyorum.

Nilüfer GürtekinYalçınkaya/Lobby Marketing Group Kurucusu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu