Girişimcilik Haberleri

Liderlik ve girişimcilik organizasyonu Junior Chamber International

Avrupa’nın lideri Türkiye’den çıktı

128 ülkede 200 bini aşkın üyesi ile faaliyet gösteren Junior Chamber International’ın (JCI) bu yılki dünya kongresi Brezilya’nın Rio de Janeiro şehrinde gerçekleşti. Dünya Kongresi’nde yapılan seçimlerde İsmail Haznedar, JCI İcra Kurulu Üyesi seçilerek Avrupa Başkanlığı görevine getirildi.

Junior Chamber International

Dünyanın en büyük liderlik ve girişimcilik organizasyonu Junior Chamber International (JCI) bu yılki dünya kongresini tamamladı. 3 bin 200 kişilik katılım ile 4-9 Kasım tarihlerinde Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde gerçekleştirilen JCI Dünya Kongresi, dünyanın dört bir yanındaki JCI üyelerini bir araya getirdi.


JCI Türkiye 2010 Başkanı ve 2011 Dünya Başkan Yardımcısı İsmail Haznedar, gerçekleştirilen seçimlerde JCI icra Kurulu Üyesi (JCI Executive Vice President) olarak Avrupa’dan sorumlu başkan olarak atandı. Yıl boyunca gerçekleştirilecek uluslararası çalışmalarda dünya başkarunın başdanışmanı ve stratejik planlama komitesi üyesi olarak kurumun geleceğinin şekillenmesinde aktif rol üstlenen İsmail Haznedar için bu görev, JCI Dünya Başkanlığına giden yolda önemli adımlardan birini oluşturuyor.

“ÇÖZÜM ÜRETECEĞİZ”

Kongrenin ardından açıklamada bulunan İsmail Haznedar, uluslararası bir organizasyonda liderlik görevi üstlenmenin gençler için örnek oluşturduğunu söylüyor. Haznedar, “Görev süresince en iyisini yapmayı hedef edinmiştik, şu an Avrupa’nın liderliği görevini üstlendik. 2014 yılında gençler, liderler ve girişimcilerin temel konularına çözüm üretmeye odaklanacağız” diyor.


JCI Avrupa’da 40 ülkede aktif bin şube ve 60 bin üye bulunuyor. 11-14 Haziran 2014 tarihlerinde Malta’da gerçekleştirilecek Avrupa Konferansı’na İsmail Haznedar başkanlık yapacak. Bu konferansta Avrupa’nın temel konuları gençler tarafından değerlendirilerek sonuçları bir rapor olarak dünya kongresine sunulacak.

Sayfamızda girişimcilik organizasyonlarını paylaşmaya devam edeciğiz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu