Girişimcilik Haberleri

Kuru Temizlemeci NetworkDry’e Yatırım Geldi

Kuru temizlemeye yatırım geldi

Kadın girişimci Şebnem Şirin tarafindan kurulan ve 24 saat içerisinde ürünü teslim etme garantisi yeren NetworkDry’a yatırım geldi. BUBA’dan 135 bin TL yatırım alan Şirin, altı ay gibi kısa bir sürede 250 bayiye ulaştı.


Aralık 2014’te Şebnem Şirin tarafından kurulan NetworkDry, internetten kuru temizleme siparişi vermenizi sağlayan bir web girişimi. Hız ve kalite bakımından oldukça iddialı olan girişim, beş saat içerisinde kıyafetlerinizi kapınızdan alıp kuru temizlemesi ve ütüsü yapılmış bir şekilde en geç 24 saat içinde teslim etme garantisi veriyor.

Henüz ilk altı ayında İstanbul, Ankara, İzmir ve Kocaeli’de toplam 100 üye işyerini ağına katarak bu dört ilin neredeyse tüm ilçelerine hizmet verebilecek kapasiteye ulaşan NetworkDry, şimdiye kadar toplamda 41 bin parça kıyafetin kuru temizliğini gerçekleştirerek iş modelini ispatlamış oldu.

NetworkDry

250 BAYİYE ULAŞTI

Girişim, mart ayında GarantiPartners hızlandırma programına kabul edildi ve geçtiğimiz üç aylık sürede programın erken aşama girişimlere sunduğu çeşitli desteklerden yararlanarak büyümesine ivme kazandırdı.


Şimdiye kadar tamamen Şebnem Şirin tarafından öz sermaye ile fonlanan girişim, 2015 yılının sonuna kadar en yoğun nüfusa sahip 40 ilde toplam 250 bayiye ve günde ortalama bin parçalık iş hacmine ulaşmayı hedefliyor. Böylece Türkiye genelinde en yaygın hizmet ağına sahip kuru temizleme şirketi olma vizyonunu taşıyor.

NetworkDry’a 1 milyon dolar değerleme üzerinden 135 bin TL’lik yatırım yaptıkları bilgisini paylaşan BUBA Yönetim Kuıulu Başkanı Timuçin Bilgör, “NetworkDry’ın kısa sürede ulaştığı hacim cesaret verici. Bu yatırımımızın ardından önümüzdeki aylarda sadece büyümeye odaklanıp, 2015 yılı sonuna doğru ilk tur yatırımı sağlamak üzere tekrar değerlendirmelerimizi yapacağız” diyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu