Bayilik Veren Firmalar

Kolen Enerji Bayilikler Veriyor

Enerjide bayilik fırsatı

10 milyon aboneye enerji taşıyan Kölen bayiliklerle büyüyor. Elektrik abonesi kazandıracak iş ortakları perakendecilik yapmayacağı için kendi işyerlerini kullanabiliyor ya da bir ofisten işlerini yürütebiliyor. Dolayısıyla mağaza açma maliyeti bulunmuyor.

Türkiye’de indirimli elektrik kullanabilmek tüm abonelerin ortak beklentisi. Kölen, tüketicilere indirimli tarifeler sunan bir şirket. îş ortaklıkları ve bayiliklerle büyümeyi tercih eden Kolen’in İstanbul Avrupa Yakası Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ (BEDAŞ), Bursa, Balıkesir, Yalova, Çanakkale Bölgesi Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ (UEDAŞ), Antalya, İsparta, Burdur Bölgesi Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ (AEDAŞ), Sivas, Tokat, Yozgat Bölgesi Çamlıbel Elektrik Dağıtım AŞ (ÇEDAŞ) ortaklıklan bulunuyor. Şirket, bu dört dağıtım bölgesiyle 11 ildeki 10 milyona yakın abonesine enerji taşıyıp dağıtıyor. Grup, elektrik enerjisinin yanı sıra İzmir ve Eskişehir’de doğal-gaz dağıtımı gerçekleştiriyor.

kolen

Kölen Genel Müdürü Kaya Uğur Karayurt, bayilik modeliyle büyümeyi tercih ettiklerini söylüyor. Bayi olma prosedürünü son derece kolay tuttuklarım ifade eden Karayurt, şu bilgileri veriyor: “Aramızda imza edilecek bayilik sözleşmesi ile Kölen Yetkili Bayi unvanını kazanabiliyorsunuz. Tabii bayilik verirken, iş ortaklanmızı seçerken, potansiyel abonelerimize Kölen abonesi olmalan halinde elde edecekleri avantajları, onlara vaat ettiklerimizi düzenli şekilde anlatacak, aktarabilecek, bizimle birlikte kol kola abonelerimize vaat ettiklerimizin arkasında durabilecek kişi ya da işletmeler olmalarına dikkat ediyoruz.”

İŞ ORTAKLIĞI MODELİ

Kölen bayisi olanlardan franchise giriş bedeli alınmıyor. İş ortakları mağazacılık ya da perakendecilik yapmayacağı için halihazırdaki işyerlerini kullanabiliyor ya da bir ofisten işlerini yürütebiliyor. Dolayısıyla mağaza açma maliyeti bulunmuyor. Kaya Uğur Karayurt, “İş ortaklanmız elektrik abonesi kazanacak ve kazandıracaklar. Bu abonelikler devam ettiği, abone tabanı büyüdüğü sürece istikrarlı bir şekilde artan bir iş hacmi öngörüyoruz. Pazann son derece büyük olması nedeniyle ciro tamamen iş ortağımızın performansı ile ilgili” diye konuşuyor. Şirkette prim sistemi ile çalışılıyor. Royalty alınmıyor.

Tüm Türkiye’den il ve ilçelerden başvuruları değerlendirdiklerini de belirten Kaya Uğur Karayurt, Adana, Adapazarı, Afyon, Ankara, Aydın, Bolu, Çorlu, Düzce, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul Anadolu Yakası, İzmir, Kahramanmaraş, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Mersin, Muğla, Tekirdağ, Uşak gibi illerin öncelikle değerlendirdikleri iller olduğunu da vurguluyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: İş ortakları mağazacılık ya da perakendecilik yapmayacağı için halihazırdaki işyerlerini kullanabiliyor ya da bir ofisten işlerini yürütebiliyor. Türkiye geneline bayilik veriliyor.

İlk sermaye: Mağaza açma maliyeti bulunmuyor.

Ciro hedefi: Pazarın son derece büyük olması nedeniyle ciro tamamen iş ortağının performansına bağlı.

Bayilerde aranan özellikler: Abonelere avantajları düzenli şekilde anlatacak, aktarabilecek kişi ya da işletmeler tercih ediliyor.

Başvuru için: 444 95 56 ya da kolen.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu