Girişimcilik Haberleri

Kariyer Platformu Toptalent.co

İş dünyasında başa çıkılması gereken en büyük sorunlar arasında yer alan yetenek kıtlığı ve yetenek kazanım süreçlerindeki verimsizliği ortadan kaldırmak amacıyla Nisam 2015’te, Türkiye’nin ve dünyanın en iyi şirketleriyle en seçkin yetenekleri buluşturan kariyer platformu Toptalent.co’yu kurduk.

Bugün Türkiye’de ve dünyada, iş dünyasının başa çıkmak zorunda olduğu önemli sorunlardan biri yetenek kıtlığı. Türkiye olarak bu konuda dünyada 5’inci sıradayız. Bu nedenle en iyi yetenekleri bulmak ve şirkete kazandırabilmek en önemli ihtiyaç. Şu an yetenek kazanım süreçlerinde verimsizlikler var ve çoğunlukla istenen sonuç elde edilemiyor. Biz bu verimsizliği ortadan kaldırmak amacıyla yola çıkarak platformumuzda şirketlere en uygun yetenekleri sunuyoruz. P&G, Danone, Garanti Bankası, Eczacıbaşı Topluluğu, Anadolu Efes, Borusan Grubu, Abdi İbrahim, Philip Morris/Sabancı, Koton, İş Bankası, L’Oreal, Mercedes-Benz Finansal Hizmetler ve Şişecam’ın da aralarında olduğu 50’yi aşkın şirketin, Türkiye’nin seçkin yeteneklerine ulaşmalarına, şirket kültürünü, içeride çalışanları ve yeteneklere neler sunduklarını anlatmalarına yardımcı oluyoruz. Şirketler böylece yetenekleri ofislerine davet edip şirketlerini anlatabiliyor, işe alım yapabiliyor veya toplu olarak işe alım programlarıyla çok sayıda yeteneği bünyelerine katabiliyor.

“REHBERLİK EDİYORUZ”

Sistemimize kayıt olan yeteneklere ise iş ilanları, işe alım programları, networking buluşmaları ve iş dünyasından gelişmeler, kariyer tavsiyeleri, mülakat ve CV hazırlığı gibi düzenli paylaştığımız içeriklerle kariyer yolculuklarında rehberlik ediyoruz.

Toptalent.co’ya üye olan yeteneklere sunduğumuz her şey ücretsiz.

2018 yılında yetenek kazanımının ve yetenek yönetimi konularının daha önemli derecede kabul göreceğini düşünüyoruz. Teknolojik gelişmelerdeki hız, makinelerin yeteneklerin yerini alabileceğini gösteriyor. Biz bu noktada makinelerin yapamayacağı işleri yapabilen yetenekleri çalıştığımız şirketlere sunacağız. Dolayısıyla yetenek belirleme testlerinde klasik anlayıştan uzaklaşarak daha ilgi odaklı ve davranışsal araçlarla bu süreçleri geliştirmek istiyoruz. Bu anlamda akıllı teknolojileri yetenek değerlendirme aşamalarında gündeme alacağız. 2018 yılı sonunda Toptalent.co’da 5 milyon yeteneği ağırlamak istiyoruz. Bu yıl global iş birliklerini gündeme almak da hedeflerimiz arasında yer alıyor.

 

Mehmet Aksu-Ahmet Yüce/TOPTALENT.CO Yönetici ortaklar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu