Girişimcilik Haberleri

KapGel uygulaması 500 bin dolarlık yatırım aldı

KapGel, kahve, market, yemek, teknoloji, ahşveriş, hizmet gibi farklı noktalardan ihtiyaca uygun ürünleri en fazla bir saat içerisinde teslim ediyor. Bu uygulama Aslanoba Capital Kurucusu Hasan Aslanoba’dan 500 bin dolarlık yatırım aldı.


KapGel, tüketicilerin bir kişisel asistanı varmış gibi ihtiyaçları olan hemen her şeyi dakikalar içerisinde kapısına getiren, ayrıca tüm mekanların ürün ve hizmetlerini müşterilerine kendi aracılığıyla ulaştırma uygulaması. Kahve, market, yemek, teknoloji, alışveriş, hizmet gibi farklı noktalardan ihtiyaca uygun ürünler en fazla bir saat içerisinde teslim ediliyor. Kurucu ortaklar Çetin Öztoprak, Nizameddin Ordulu ve Kaan Karamancı, yaklaşık bir yıl boyunca çalıştıktan sonra KapGel’i geliştirdiler. Uygulama Apple Store’dan indirebiliyor.

KapGel uygulaması

Uygulama içerisinden teslimat bölgesine göre seçim yapıldıktan sonra kategorilerden ihtiyaca göre seçim yapılıyor, kategori içinden de marka/dükkan seçilip istenen ürünün sepete eklenmesiyle sipariş oluşturuluyor. Sonrasında KapGel istenen siparişi mağaza satış fiyatından satın alıp belli bir hizmet bedeliyle teslim ediyor. Hizmet bedeli KapGel ödeme sistemi üzerinden sipariş anında otomatik olarak, ürün bedeli de tüketicinin siparişini satm aldıktan sonra onaya istinaden online sistem üzerinden alınıyor.

Uygulama üzerinden siparişin toplam bedelini ve fişin fotoğrafını görerek teslimat sırasında ürün bedeline onay verilebiliyor.

BÜYÜK ŞEHİRLERE ULAŞACAK

Sitenin kurucularından Çetin Öztoprak, şu anda yaklaşık 3 bin kayıtlı kullanıcıya ulaştıklarını söylüyor. Öztoprak, temmuz sonu itibariyle Android uygulamasının Google Play Store’dan indirebileceğini, bu hamleyle birlikte 2015 yılı sonunda İstanbul genelinde 15 bin aktif kullanıcıya ulaşmayı hedeflediklerini belirtiyor. Çetin Öztoprak, 20l6’da diğer büyük şehirlere ulaşmak için çalışmalara başlayacaklarını da sözlerine ekliyor.


KapGel, kuruluş aşamasında Saran Holding CEO’su Sadok Kohen’den yatınm aldı. Öztoprak, ikinci yatırımın ise Aslanoba CapitaTin kurucusu Haşan Aslanoba’dan geldiğini ifade ediyor. 500 bin dolarlık yatırım yapan Aslanoba, temmuz ayı itibariyle şirketin yüzde 25 ortağı oldu.

PAZAR GÜNLERİ DE ÇALIŞACAK

KapGel’in hızlı ve doğru hizmet vermesinin uygulamanın kulaktan kulağa yayılmasında ve kullanılmasında en büyük etken olduğuna dikkat çeken Çetin Öztoprak, konuşmasını şöyle sürdürüyor: “Bunun dışında her eklenen yeni teslimat bölgesi de KapGel uygulamasına erişen üye sayısını arttırıyor. Şu anda İstanbul bölgesinde belirli ilçelerde yaklaşık 500 dükkan ve 5 bin ürün seçeneğiyle hizmet veriyoruz. KapGel, pazar hariç her gün 09:00-20:00 arasında kullanılabiliyor. En kısa zamanda önce tüm İstanbul’a sonrasında da tüm Türkiye’ye hizmet vermeyi planlıyoruz. Bu kapsamda gelecek ay Alaşehir ilçesiyle Anadolu Yakası’na giriş yapacağız. KapGel hizmetim telefon uygulamasının yanı sıra yıl sonundan itibaren web üzerinden de kullanılabilir hale getirmeyi planlıyoruz. Pazar günlerini de hizmet saatlerimize ekleyip tüketicilerin ihtiyaçlarına haftanın her günü en kısa sürede ulaşmasını sağlamak istiyoruz.”

“Melek yatırımcı danışmanınız olacak”

Çetin Öztoprak, melek yatırım almak isteyen girişimcilere şu tavsiyelerde bulunuyor: “Melek yatırımcılarınız uzun dönemde danışman kurulunuzun değerli bir parçası olacak. Bu nedenle kendi sektörünüzle ilgilenen heyecanlı yatırımcıların yönlendirmeleri, en az finansal destekleri kadar değerli olacak. Özellikle erken etaplarda yatırım arayan girişimcilerin ürün ve planlarının en adil değerlendirmelerini bu tip yatırımcıların yapabileceğini düşünüyorum.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu