Bayilik Veren Firmalar

Kahve zincirinde franchise fırsatı

Jimmy Joker Coffee’s Franchise

22 şubeyle faaliyet gösteren kahve zinciri Jimmy Joker, 2015 yılında franchise vererek 50 şubeye ulaşmayı hedefliyor. Avrupa’ya da açılmayı planlayan şirket, yüzde 30 ile 35 arasında kâr marjı vaat ediyor.


Kahve zincirleri, son yılların en popüler girişim alanlarından biri oldu. Hızla büyüyen pazar, sektöre katılan yeni oyuncularla birlikte, gerek sunum gerekse çeşitlilik açısından sürekli gelişiyor. Artık yerli oyuncuların da bu pazarda öne çıkmalanna sıklıkla rastlar olduk.

Jimmy Joker Coffee’s Franchise

Yerli oyunculardan biri olan yüzde 100 Türk markası kahve zinciri Jimmy Joker, 2008 yılında giriş yaptığı sektörde 22 şubeye ulaştı. Menüsünde espresso çeşitleri ile aromalı ve yöresel dünya kahvelerinin dışında birçok soğuk ve sıcak içecek çeşiti de mevcut. Aynca aperatiflerin yanı sıra et menüsü, İtalyan mutfağından tatlar, makarnalar ve salatalar da Jimmy Joker’in menüsünde yer alıyor. JJ Grup tarafından kurulan Jimmy Joker Coffee’s, franchise vererek büyüyor.

BAHÇE KONSEPTİ

Şirketin genel müdürü Nükhet Erdoğan, ‘JimmyJoker Coifee için önemli olan doğru lokasyon, doğru şubedir. Bulunduğu yer şehrin yaşam ve kültür merkezinde olmalı. Cadde konsept-lerinde minimum bahçe hariç 150 metrekare, maksimum 600 metrekare uygun. Alışveriş merkezlerin-de ise minimum 100, maksimum 400 metrekare olmalı” diyor.

Jimmy Joker şubesi açmak için gereken bir şart da, sigara yasağından dolayı p şubelerde mutlaka bahçe olması zorunluluğu. Girişimci adaylarının Jimmy Joker Coffee’yi en iyi şekilde temsil edebilme özelliğine sahip olması gerektiğini kaydeden Erdoğan, aynca güvenilir, müşteri memnuniyetine önem verecek bilgi ve birikime sahip olmak gibi özellikler arandığının da altını çiziyor. Nükhet Erdoğan, 2015 hedeflerinin şube sayısını yurtiçinde 50’ye, Avrupa da ise beşe ulaştırmak olduğunu ifade ediyor.

Franchise giriş bedeli olarak 20 bin dolar alınıyor. Toplam yatırım maliyeti ise metrekare başına 750 dolar. Royalty bedeli olarak ciro üzerinden aylık yüzde 3 alınıyor. Kâr marjının yüzde 30 ile 35 arasında belirlendiği bu iş modelinde hedeflenen aylık ciro ise lokasyo-na bağlı olarak değişiyor.

Uygun yer: Cadde konseptlerinde minimum bahçe hariç 150 metrekare, maksimum 600 metrekare uygun. Alışveriş merkezlerinde ise minimum 100, maksimum 400 metrekare olmalı.


İlk sermaye: Franchise giriş bedeli olarak 20 bin dolar alınıyor. Toplam yatırım maliyeti ise metrekare başına 750 dolar.

Ciro hedefi: Lûkasyona göre değişiyor.

Kâr marjı: Yüzde 30 ile 35 arasında.

Bayilerde aranan özellikler: Güvenilir, müşteri memnuniyetine önem verecek bilgi ve birikime sahip olması.

Başvuru için iletişim: 0216 550 33 50 ya da info@jimmyjoker.com

İş kurmak için ünlü markaların bayilik ve franchise koşullarını araştırmak için bayilik veren firmalar bölümümüzü de incelemeyi unutmayınız.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu