Bayilik Veren Firmalar

Juste Waffle Bayilik Şartları

Waffle’da girişim fırsatı

Juste Waffle, kiosk ve kafe olmak üzere iki ayrı konseptte franchising veriyor. Önümüzdeki yıl dört adet franchise şube açmayı hedefleyen şirket, aylık 25 bin ile 150 bin TL arasmda ciro vaat ediyor.

Türkiye ve uluslararası pazarlarda kültürel tatların bir harmonisi olan Juste, yeni markası ‘Juste Waffle’ı piyasaya sundu. Juste Waffle, çay ve kahve ürünlerinin yanı sıra slush ve limonata gibi soğuk içecek ürünleri de satıyor. Franchise sistemiyle Türkiye ile birlikte Ortadoğu ve Afrika bölgesinde yayılmayı hedefleyen Juste, yakında AVM’lerde kiosklan ile yer alacak.

Juste Waffle

2000 yılından bu yana hijyen ve gıda üretim hammaddelerinin uluslararası ticaretini yaptıklannı söyleyen markanın kurucusu Reyhan Bayram, yurtdışı pazar bilgisi ve tecrübesi sayesinde konsepti oluşturan tatlann ve kurumsal markaların eksikliğini fark ettiklerini ifade ediyor. Bundan yola çıkarak Juste konseptlerini oluşturduklarını belirten Bayram, “Bizler aslında herkesin kendi mutluluğunu yaratmasını sağlayan bir markayız. Chocolate (çikolata şelalesi), Waffle, Soft dondurma/Frozen Yoğurt gibi Juste’e özel olan tatları taze meyveler ve soslarla birleştirerek hem göze hem de damak tadına uygun ürünler yapıyoruz” diyor.

ROYALTY ALMIYOR

2015 yılında kendilerinin üç şube açacaklarını ve dört adet de franchise vereceklerini belirten Reyhan Bayram, böylece yedi yeni nokta açacaklarını vurgülüyor. Juste Waffle için franchise bedeli alınmıyor. Konseptlerin uygulanış yerlerine ve kira bedellerine göre değişmekle birlikte toplam yatırım bedeli 40 bin TL + KDV şeklinde. 30 metrekare ve üzeri alanlar Juste f Cafe konsepti için uygun yerleri oluşturuyor.

Reyhan Bayram, bu yılın sonuna kadar royalty bedeli almayacaklarını ifade ediyor. Kâr marjı ürün çeşitliğine göre değişkenlik gösteriyor ancak yüzde 100 ile yüzde 500 arasında olduğu ifade ediliyor.

YURTDIŞINA AÇILACAK

Franchise şube için hedeflenen aylık ciro, kiosklar için 25 bin ile 40 bin TL arasında, kafe konseptleri için 40 bin ile 150 bin TL arasmda değişiyor. Girişimcilerde aranan en önemli özellikler ise gıda sektöründe tecrübe sahibi olması ve işinin başında durması.

Reyhan Bayram, kendi satış noktalarının yanı sıra franchise ve master franchise sistemiyle hedef bölgelerde yayılmayı planladıklarını, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgelerinde ‘Juste’ konseptini yaygınlaştırmayı hedeflediklerini anlatıyor. Bayram, “2015 yılı içinde 15 franchise noktasıyla yurtdışmda hizmet vermeyi hedefliyoruz. Bu ülkelerde ilk yatırımcı hedeflerimiz gıda kodekslerine ve bulunduklan bölgelere hakim olan yabancı yatırımcılar” diyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Öncelikle AVM’ler hedefleniyor. 30 metrekare ve üzeri asanlar Juste Cafe konsepti İçin uygun yerler.

İlk sermaye: Konseptlerin uygulanış yerlerine ve kira bedellerine göre değişmekle birlikte toplam yatırım bedeli 40 bin TL + KDV şeklinde.

Ciro lıedefi: Franchise şube için hedeflenen aylık ciro, kiosklar için 25 bin ile 40 bin TL arasında, kafe konseptleri için 40 bin ile 150 bin TL arasında değişiyor.

Kâr marjı: Yüzde 100 ile 500 arasında.

Bayilerde aranan özellikler: Gıda sektöründe tecrübe sahibi olması ve işinin başımla durması.

Başvuru için iletişim: 0212 346 26 26

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu