Girişimcilik Haberleri

Hackersavar Bug Bounter

İş ve kişisel hayattaki işlemlerimiz djjitalleştikçe siber saldırı veya siber güvenlik açığı riskinin arttığını biliyoruz, ancak bazı şirketler bu riski azaltmak için yeterince bütçe ayıramıyor veya aldıkları önlemler siber saldırıların önüne geçemiyor. Bu riski azaltmak için üç ayaklı bir yöntem öneren Bugbounter, bu yıl Big Bang’den ikincilik ödülü aldı.

BugBounter CEO’su Arif Gürdenli, bu sistemin nasıl çalıştığını şöyle anlatıyor:

“Kötü niyetli hackerlar tarafından yapılan saldırılara karşı önerdiğimiz çözümümüz, kurumların güvenlik açıklarının tespit, doğrulama ve raporlama hizmetinin binlerce freelancer araştırmacı tarafından platform üzerinden sunulması üzerine kurulu. Platformun üç paydaşı var:

Kurumlar, güvenlik araştırmacıları ve doğrulayıcılar. Kurumlar taranmasını istedikleri alanları platformda yayınlıyor, farklı kriterlere göre seçtikleri araştırmacı grubu ile çalışabiliyor, araştırmacıların gönderdikleri raporların doğrulaması platformda yapılıp şirkete iletiliyor ve şirketin de onaylamasının ardından ödemeler sistem üzerinden gerçekleştiriliyor. İlk açığı 24 saat içinde bulup iletme iddiasındayız.”

Gürdenli, rekabet ve dyitalleşme sürecindeki hızın şirketleri siber saldırılara karşı savunmasız hale getirdiğini belirterek, “Bu yüzden yaşadıkları hacklenme olaylarından ötürü veri, müşteri, itibar ve para kaybediyorlar. Platformumuza dahil olan müşterilerimize, güvenlik açıklarını kötü niyetli hackerlar bulmadan önce keşfedip, sorumlu bir şekilde onlara raporlama vaat ediyoruz” diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu