Girişimcilik Haberleri

Güzellik & Fitness Merkezi Açan Kadın Girişimci

10 yıl önce güzellik sektörüne giriş yapan Nilgün Gezer, kendi adını taşıyan güzellik ve fitness merkezleri ile Hatay’da çok geniş bir yelpazede hizmet veriyor. Gezer, “Aldığım tüm bu eğitimleri birleştirip, sürekli gelişen ve güzellik, fitness, zayıflama ve sağlıklı yaşam sektörüne girdim” diyor.

Günümüzde güzellik, bakım, spor ve sağlıklı yaşam trendi öne çıkmış durumda. Dolayısıyla bu sektördeki yatırımlar da gelişiyor. Nilgün Gezerde bu trendi görerek girişimci olmuş bir isim. By Nilgün Gezer Güzellik & Fitness Merkezi’nin kurucusu ve işletmecisi olan Gezer, “10 yıl önce elimin ve fikirlerimin yatkın olduğunu görüp, güzellik sektöründe kendimi geliştirmeye karar verdim” diyor. Önce Antakya’da daha sonra Beyrut’ta ve son olarak İstanbul’da teorik ve uygulamalı olarak cilt bakımı, masaj, makyaj (visajistik), epilasyon, anatomi, insan psikolojisi ve satış stratejisi eğitimi aldığını belirten Nilgün Gezer, şöyle devam ediyor: “Daha sonra aldığım tüm bu eğitimleri birleştirip, sürekli gelişen ve güzellik, fitness, zayıflama ve sağlıklı yaşam sektörüne girmeye karar vererek Antakya’ya döndüm. Aldığım eğitim ve tecrübelerime dayanarak; estetiksiz, güzel, sağlıklı bir cilt ve bedenin imkansız olmadığını görerek By Nilgün Gezer Merkezi’ni kurmaya karar verdim.”

ZAYIFLAMA İŞLEMLERİ

Hatay’da çok geniş bir yelpazede hizmet verdiğini söyleyen Nilgün Gezer; şunları anlatıyor: ” Kesin sonuç aldığımız altın maskesi; akne, leke, kırışıklık giderici her türlü cilt bakımı, makyaj, radyofrekansla yaşı 10 yıl geriye çekme, ilk seansta 2-10 cm sıkılaşarak zayıflama, deniz konseptli odamızda masaj, el ayak bakımı ve kuaför hizmeti veriyoruz. Artık acısız, ameliyatsız gençleşmek, radyofrekans dalgalarıyla mümkün. Kullandığımız makineler son teknoloji ürünleri. Sektördeki yenilikleri çok yakından takip ediyoruz. Ultrasonik ses dalgalarıyla yağları yakarak genel- bölgesel zayıflama, selüliti yok eden kavitasyon işlemi yapıyoruz. 5 farklı makineyle yağları parçalayıp, hücre duvarını bozarak, açığa çıkan yağ ve yağ asitlerinin lenf yoluyla vücuttan atılımını sağlıyoruz. Bu çok ciddi bir incelme sağlıyor.” Kendi adıyla markalaşan Nilgün Gezer’in gelecekteki en büyük arzusu ise franchising yöntemiyle büyümek.

İksir etkisi

Sadece yüz bölgesini değil, bedeni de bir bütün olarak ele aldıklarını dile getiren Nilgün Gezer, “Yüzünüz kusursuz görünse de bedeniniz yaşınızı ele verebiliyor. Bu nedenle, zayıflatırken aynı zamanda sıkılaştıran ve pürüzsüzleştiren; diyet ve spor ile ulaşılamayan inatçı bölgelerde bile etkili, yaşlanma karşıtı ‘iksir’ adlı yepyeni bir yöntem uyguluyoruz. Ürünlerimiz kimyasal içermiyor. Bu işlemlerden erkekler de yararlanabiliyor. Ayrıca zumba, oryantal dans ve plates konusunda da hizmet veriyoruz. Merkezimiz sadece güzellik salonu değil aynı zamanda sosyal bir kulüp. Hafta sonlarında; eğlence, trekking ve çevre gezisi düzenliyor, elde edilen gelirle köy okullarına kırtasiye- kitap desteğinde bulunuyor, kız çocuklarının eğitimine katkıda bulunuyoruz”diye anlatıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu