İş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

Fidanlık Kurmak Kazançlı Bir İş

Bir bahçe şirketi tutkuyu gerektirir. Böyle bir şirketi açmak isteyenler, yalnızca güçlü bir girişimci ruhuna sahip olmalı ve belirli bir iş planını takip etmeli, çiçek ve bitki meraklısı olmalılar. Fidanlıklar uzmanı ile ilgili teknikler arasında orta derecede bir zemin oluşturmalıdır.


Bahçe Şirketi Açmak

Son yıllarda doğaya duyarlılık arttıkça bitkiler, çiçekler ve bahçe malzemeleri için talep arttıkça endüstri kesinlikle büyüyor . Modellik ve mevsimlere bağlı olarak, konsept çok fazla değişmiş; yeşili evlerin dışında ve evlerinin içinde görmek; sadece mobilya için vazgeçilmez bir tamamlayıcı değil, sık sık değişen bir şey olarak görüyorlar.

Mevcut bir bağlamda bir bahçe şirketinin açılması bu nedenle piyasa ihtiyaçlarına iyi cevap verir ve iyi tasarlanmışsa iyi bir gelir garanti edebilir . Bu hususta, en büyük satışların bayramlarda kaydedildiğine dikkat edilmelidir: Sevgililer Günü, Anneler Günü, Babalar Günü, Yılbaşı ve özellikle ilkbaharda. Güzel bir kreş veya çiçek bahçesinin açılması , açık havada yapılacak keyifli bir etkinlik olmanın yanı sıra size iyi ekonomik tatminler de sağlayabilir.

fidanlik kurmak

Ama bunu nasıl yapıyorsun?

Endüstrinin tutkusu ve bilgisine sahip olduğumuz varsayımından yola çıkarak, Bölgelerimizin de sıklıkla kurduğu kurslar aracılığıyla belirli beceriler kazanılabilir . Yatırım, merkezin büyüklüğüne bağlıdır , kreş küçükse asgari bir yatırım olabilir ve internet üzerinden satış düzenleyebiliriz, böylece ihtiyacınız olan bitki veya çiçeği fiziksel olarak seçebileceğiniz bir kreş oluştururuz. sipariş verebileceğiniz geçerli bir sanal vitrin .

Minimum yatırım yapmak isterseniz ticareti bölgesel seviyede yaygınlaştırmak için iyi bir pazarlama ve reklamcılık operasyonu yapmanız önerilir , işinizi başlatmadan önce , bahçe şirketlerinin rekabet ve topolojisini zaten kontrol etmeniz önemlidir topraklarda mevcut.

Maliyet kesici bir tavsiye, aile tarafından işletilen bir işletmeye başlamak ve böylece şirketi en çok etkileyen personel maliyetlerini sınırlamaktır.


Büyük bir bahçe şirketi, tipik işletme ile ilgili tüm yönetim konularına sahiptir. Tıpkı bir girişim olarak ticaret sicilinde kayıtlı olmalı, kendi kurumsal adı ve iş planına sahip olmalı ve şirketin hangi formunun oluşturulacağına karar vermelidir. Küçük bir şirkete, örneğin bir limited şirkete ilişkin olarak, bunu yapmak için on bin euroluk bir sermayeye sahip olmak yeterli , daha açık bir şekilde yönetim ve bakım maliyetleri.

Ticaret fuarımızı nasıl yapmak istediğinize, piyasa ihtiyaçlarını karşılayan yenilikçi fikirleri düşünmeye yönelik çok açık fikirlere sahip olmalısınız . En iyi bilinen bitki ve çiçek pazarıyla iletişime geçmeniz, para için belirli bir değere sahip çiçek ve çiçek aramalarına ihtiyacınız olacaktır. Talep önemlidir, çünkü örneğin satın almadıkları bir alanda birçok laleyi biraraya getirirsek, beklenenden daha erken başarısızlık riski altındayız. Bunun yerine, işimizi başlatan yeni fikirlere işaret etmek , örneğin çok sayıda promosyon , iyi pazarlama yapmak ve pazarın ilk dilimini garanti edebilmek için tüm lokanta, alışveriş merkezleri ve çiçeğe ihtiyacı olan herkesle temasa geçmek önemlidir .

Önemli olan sadece fikirler, pazarlama ve iyi niyet değildir, güçlü bir girişimci ruhun, endüstride çok fazla enerjinin ve tutkunun olması gerekir, çünkü gizlemek gereksizdir, çünkü oldukça yorucu olur . Sıklıkla yedi gün yedi gün çalışırsınız, “yeşil” ürünler satmak için oraya bakmak için çiçek pazarına gitmeniz gerekir ve daha az çalışmanız gereken zamanlar da vardır. Önemli olan, bizim için en iyi iş türünü anlamaktır, küçük bir aile şirketi ile başlayıp, e-ticarete ve etkili reklamcılık ve tanıtım reklamcılığına yardımcı olabiliriz .

Mâliye’den ağaçlandırma amaçlı kiralık araziler başlıklı konumuzuda ilginizi çekebilir.

Orman Yatırımcısına Devlet Desteği başlıklı yazımızda ilginizi çekebilir.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu