Bayilik Veren Firmalar

Federal Coffee Company

FEDERAL COFFEE COMPANY

Yüzde 30 büyüme hedefliyor

2016 yılında ilk franchising şubesini İstanbul Galata’da faaliyete geçiren Federal Coffee Company, şu anda Ankara’da Armada ve Bilkent’te, İstanbul’da Galata, Sefaköy, Nişantaşı, Maslak Nişantaşı Üniversitesi Kampüsü ve Adana’da olmak üzere toplam yedi şubede hizmet veriyor. 2018’de Sakarya ve Mersin şubelerini açacak olan firma, ayrıca İstanbul Anadolu ve Avrupa Yakası, Eskişehir ve Ankara’da şube hazırlıklarına devam ediyor. İstanbul Nişantaşı hariç, diğer şubelerin tümü franchising yöntemi\’le işletiliyor. Markanın, yurtdışında da ismini açıklamadığı master franchising anlaşması bulunuyor. Federal Coffee Companv Genel Müdürü Ceren Arugün, 2017’nin son üç ayında istedikleri ciroyu yakaladıklarım söylerken, 2018 içerisinde yüzde 30 büyüme hedefleri olduğunu belirtiyor.

Franchising şartları

■ Bayilik fiyatları: Firmanın franchising giriş bedeli 15 bin dolar ile 35 bin dolar arasında. Federal Coffeeshop. Federal Coffee Plus, Federal Kampüs, Federal Master Franchise olarak dört farklı şııbe türü var. Yatırımcıdan aylık üzerinden yüzde 6 royalty bedeli alınıyor.

■ Verilen destekler: Yatırımcıya eğitim, personel ve tedarik desteği salamıyor.

Franchise Hakkında:

Türkiye’de kahve sektörü her yıl yüzde 700 bir büyümeye sahip. Ülkemizde yatırımcı ve girişimcilerin dikkatini çeken sektörde, her yıl yüzlerce kahve dükkanı açılıyor. Peki bunların hangileri başarılı oluyor? Başarılı olanların farkı nedir? İşletmenin yapısında olmazsa olmaz elementler nelerdir? Bir kahve dükkanında mimari unsurların başarıya etkileri nelerdir? Bu ve merak edilen tüm soruların cevaplarını Federal Coffee Company ile yapacağınız görüşmelerde bulabilirsiniz.

İşletme prensipleri ve denetim hakimiyetinin sağlanabilmesi açılarından, Federal franchise verdiği işletmelere ortaklık yapısı anlayışıyla girer. Kahve haricinde sağladığı ürünler için kar amacı gütmez. Yeni açılan dükkanların kuruluş maliyetleri göz önünde bulundurularak, işletmenin en kısa zamanda kara geçebilmesi hedeflenir ve bunun için gerekli destek marka tarafından sağlanır.

Mekanın seçilmesi, mimari dekorasyonu, teknik ekipmanı ve çalışacak elemanların eğitimleri aşamalarında bire bir bulunur, her türlü desteği profesyonel ekibiyle sağlar.

2016 Yılı’nda kuruluşundan itibaren İstanbul’da Galata / Sefaköy / Nişantaşı, Ankara Via Flat, Adana Ziyapaşa, Ankara Bilkent noktalarında franchise olarak açılan işletmeler mevcuttur. Mersin, Sakarya ve Eskişehir içinse ilk şubelerin anlaşmaları yapılmıştır.

Federal Franchise Tipleri:

Coffeeshop : Örnek olarak İstanbul Galata Şubesi. Dekorasyonu, menüsü ve kapasitesi ile tam bir coffeeshop olarak hizmet verir.

Coffee + : Örnek olarak İstanbul Nişantaşı şubesi. Dekorasyonu, menüsü ve alkollü kokteylleri ile kahvenin yanında daha zengin ve seçkin bir yemek menüsü sunar.

Espresso Bar : Kolay kurulan dekorasyonu, daha hızlı hazırlanan ve take away elverişli seçenekler sunan yemek menüsü ve daha kısa çalışma saatleri ile yeni bir konsept.

Master Franchise tüm ülke haklarının verildiği franchise tipidir.

Federal Coffee Company Franchising koşulları için franchise@federal.coffee adresine talebinizi gönderip, 0212 223 30 55 numaralı hattımızdan teyit alabilirsiniz.

www.federal.coffee
Telefon: 0212 223 30 55

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu