Girişimcilik Haberleri

Faizsiz ev sahibi olma fırsatı sunuyor

Ev sahibi olmak isteyenlere faizsiz finansal çözümler

Ev sahibi olmak isteyenlere sunulan faizsiz ve peşinatsız finansal çözümler son zamanlarda oldukça dikkat çekiyor. Birevim de işte bu tür Çözümler sunan şirketlerden biri. Şirket. Türkiye’nin herhangi bir yerinden seçebileceğiniz sıfır ya da ikinci el evi, aylık ödeme planını kendinizin belirlediği yöntemle, faizsiz ve vade farksız olarak teslim ediyor. Birevim’in geliştirdiği finansal sisteme dikkat çeken Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi, aylık 850 teslimat gerçekleştirdiklerini belirterek, giderek artan şube sayılarıyla ayda 4 bin 250 satış işlemi gerçekleştirdiklerini söylüyor.

2016 yılında Murat Çiftçi tarafından kurulan Birevim, gelecekte Türkiye ve dünyada hâkim olacak faizsiz ev sahibi olma ihtiyacı için bir iş modeli olarak geliştirilmiş. Ev, arsa, işyeri gibi gayrimenkullerin faizsiz ve uygun maliyetli alınmasının faaliyetlerinin ana hatlarını oluşturduğu Birevim, bireylerin küçük birikimlerini ekonomiye kazandırma hususunda önemli yapı taşlarından biri olmayı hedefliyor. Birevim’i kurmadan önce faizsiz gayrimenkul ve otomobil alımı sektöründe 14 yıllık tecrübesi bulunan Murat Çiftçi, “Birevim’i kurarken hedefimiz, düşük ve orta gelirli ailelerin tasarrufa dayalı faizsiz bir modelle kolaylıkla ev ve araç sahibi olabilmesi sağlamaktı. Geçmişte olduğu gibi gelecekte de çalışmalarımızı bu amaca hizmet etmek için sürdürmeye devam edeceğiz” diyor.

Satış cirosu 2,7 milyar tl

Türkiye’de bankalara borçlanarak yani kredi kullanarak ev sahibi olmanın, yüksek faizler nedeniyle evin maliyetini iki üç katına çıkarmak anlamına geldiğini ifade eden Çiftçi, “Ancak bugün geldiğimiz noktada alt ve orta gelir grubu, hatta orta gelir grubunun üstü için bu yolda neredeyse kapandı. Artık bankalar her isteyene kredi vermiyor” diye konuşuyor.

Birevim yöntemleri ile Türkiye’nin her yerinden isteyen herkesin beğendiği satılık herhangi bir gayrimenkulü satın alabileceğini iddia eden Çitfçi, “Biz, ev almak isteyen kişinin ödeme durumuna göre seçenekler sunuyoruz. Ev almak isteyen kişiler aylık ödeyecekleri taksitleri kendileri belirliyor ve peşinatlı ya da peşinatsız yöntemlerden yararlanabiliyor” diyor. 2018’de yüzde 100 büyüdüklerini ve 22 bin 294 müşteriye ulaştıklarını kaydeden Murat Çiftçi, şunları söylüyor: “Geçen yıl toplamda 2,7 milyar TL’lik satış cirosuna ulaştık. 2017 yılında 24 adet şubemiz varken, bugün 75 şube ile hizmet veriyoruz. Yıl sonuna kadar 85 şubeye ulaşma hedefimiz var. Dolayısıyla çalışan sayımızda da ciddi bir artış olacaktır. Yıl sonunda toplamda ortalama 1000’in üzerinde çalışanımızla hizmet vermeyi planlıyoruz.

2019 yılının son çeyreğine girerken 4 milyar TL satış cirosu ve 36 bin yeni müşteriye ulaşmayı hedefliyoruz.”

Birevim sistemi nasıl işliyor?

■ Peşinattı ya da peşinatsız seçeneklerden birine karar verildikten sonra, aylık taksitler gelir durumuna göre belirleniyor.

■ Aylık taksitin tutarına göre müşterinin kaç kişilik tasarruf programında yer alacağı tespit ediliyor

■ Noter huzurunda gerçekleştirilen sıralama ile müşterinin evini ne zaman teslim alacağı belirleniyor

■ Teslim tarihi geldiğinde müşteri evini alıp, taksitlerini ödemeye devam edebiliyor.

Aram Ekin Duran

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu