Ek İş Ek Gelir Yöntemleri

Evde Paketleme İşi

Günümüzün zorlaşan ekonomik koşulları ile artık bir evi geçindirmek için, bir kişinin çalışması neredeyse yetmez hale gelmiştir. Bu sebeple eşler, evin geçimine katkı sağlamak amacı ile evde ek işler yapmaya yönelmişlerdir. Evde yapılan işlere bayanların ilgi göstermesinin sebebi, çocuklarına da vakit ayırmak istemeleri ve evlerini de bırakmak istemediklerinden, ev işlerinden zaman bulamamalarıdır. Bu ek işler evde çeşitli şekillerde bir takım malzemelerin şirketler tarafından eve bırakılması sureti ile yaptırılmaktadır. Bu işler çeşitli şekler de olabileceği gibi, bizim burada konumuz evde paketleme işi olduğundan bunlara bakacağız.

evde paketleme isleri

Bu işler genelde nikah şekeri paketleme, kına paketleme, gibi yapılışı açısından basit ama zaman alan işlerdir. Bu sebeple firmalar bu tip işlerin yapılması için ayrıca işçi istihdam etmek istememekte, evde paketleme işi yaparak çalışmak isteyen bayanlara hem istihdam yaratma yolunu tercih etmekte, hem de maliyetlerini azalmaktadırlar. Bazı hanımlar vardır ki çok güzel organize olarak adeta bir ekip olmuşlar ve bu ekiple dışarıdan işler alıp, evlerinde toplanarak çalışmakta ve evlerinin ekonomilerine destek sağlamaktadırlar. Bunlar gibi ev de çalışarak evlerine destek olmak isteyen hanımların yapmaları gereken, iş organizasyonları yapan firmalara başvurmak veya bu işe yönelik çalışan internet sitelerini gezerek bulmak olmalıdır. Bu tip sitelerin yorum bölümlerinde çalışmak isteyen hanımların kendilerini ifade etmelerine fırsat tanınmakta, bu yolla da dikkat çeken başvurulara geri dönülerek çalışma konusunda irtibata geçilmektedir. Türkiye genelinde evde paketleme işi genellikle İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa gibi sanayisi gelişmiş büyük şehirler de yapılmakta iken, artık internet hizmetlerinin de yaygınlaşması ile birlikte bütün ülkede bilinmekte ve bu işi yapan firmaların sayısı artmaktadır.

Evde paketleme işi yaparak, aile ekonomisine katkıda bulunmak isteyen kadınlar yoğunluklu olarak nikah şekeri paketleme, kına paketleme, işleri yapmaktadırlar bu işler için, başkaca malzemeler gerekmemekte yalnızca zaman ve emek gerekmektedir. Buna sahip olan ev hanımları da bu durumu kendilerini için bir avantaja çevirerek para kazanabilir, aile ekonomilerine katkıda bulunma şansına sahip olabilirler.

89 Yorum

  1. Çok acil işe ihtiyacim var geri dönüş yaparsanız sevinirim. Teşekkürler

  2. istanbul anadolu yakasında oturuyorum öğrenciyim paketleme işi almak istiyorum

  3. Merhaba istanbul kartalda ikamet ediyorum ev hanımıyım evde paketleme işi istiyorum eşimde yardımcı olacak iki kişiyiz oldukça vaktim var daha öncede yaptım elimiz hızlıdır ilgilenirseniz sevinirim.

  4. meltem hanım merhaba evde etiket isi yapıyorum demissiniz nerden alıyorsunuz bu işi hangi fabrika veriyor rica etsem.bana da yardımcı olurmusunuz ezgi melisa hasan facebook adresim.oyl yazınca çıkar bu yorumumu görürseniz geri dönüş yaparmisiniz

  5. bende evde paketleme isi yapmak istiyorum ve ise ihtiyacım var rica etsem.banada yardımcı olurmusunuz

  6. Acilen ise ihtiyacım var etiket işi biliyorum yapıyorum ama daha da ilerletmek istiyorum komşuların da çok var istiyorlar sende yaparız diyorlar o yüzden mümkünse fazla fazla alicam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu