Ek İş Ek Gelir Yöntemleri

Evde Kozmetik Ürünleri Yapımı ve Satışı Yapmak

Bitkisel parfümlerde kazanç çok

İnternet üzerinden rahatlıkla yapılacak bir iş. Uçucu olmakla birlikte sabit koku bırakan kozmetik ürünlerinden biri de parfümler. Parfüm üretimi için çeşitli özütlerin alkolle muamele edilmiş türevleri hammadde olarak kullanılıyor. Bunların içinde tümüyle sentetik olanların hem koku değişimi hem de sabit koku kalıcılığı olmadığı için piyasada pek tutulmuyor. Gerçek parfümler ise yarı sentetik usullerle organik kaynaklı ürünlerden elde ediliyor. ‘Stiren’, ‘ksilen’, ‘propylene’ gibi petrol kaynaklı onlarca yan ürün bu konuda doğal parfümü ‘fixe ediyor’; sabitliyor.

kozmetik

Bitkisel parfümler konusunda Anadolu topraklan çok fazla hammadde sunumuyla eşsiz habitatlardan biri. Özellikle henüz bozulmamış kokulu otların bulunduğu topraklarda orijinal parfümler ve parfüm karışımları üretilebilir. Bunların başında doğadan toplanan tüm kokulu bitkiler, kökler ve ağaçlar geliyor. Doğadan toplanan bitkiler kısa bir işlemin ardından organik parfüm hammaddesi haline geliyor. Bunların çoğu sınıflandırılmış ihraç ürünleri kapsamında. Cinsleri, uçuculuk özellikleri ve ekonomik değerlerini kısa bir araştırmayla öğrenmek mümkün.


Bugün dünya kozmetik üretiminde doğal ürünlere çok ciddi bir dönüş var. Bunları işlenmiş ya da yarı işlenmiş hammadde olarak ihraç etmek çok kolay. İşin doğası açısından kadın girişimcilerin rahatlıkla yapabilecekleri kazançlı bir iş. Üretimi devamlı kılmak için bazı ünlü firmalarla toplayıcılık ve ön işleme izinleri alınabilir; bedelsiz araç ve gereç sağlanabilir. Halen en verimli bölgeler ‘Toros Dağları’ başta olmak üzere Ege, Doğu Anadolu ve Karadeniz bölgeleri.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu