Ek İş Ek Gelir Yöntemleri

Evde Davetiye Katlama İşi

Evde çalışarak para kazanmak son zamanlarda oldukça rağbet gösterilen bir çalışma şekli olmuştur. Zorlaşan ekonomik koşullarla beraber bir evde çalışan kişi sayısı ne kadar fazla olursa, evin ihtiyaçları da o kadar kolay karşılanabilmektedir. Bu sebeple ev hanımları, evin bütçesine katkı olması için evde çeşitli işler yaparak çalışmaya başladılar. Söz konusu işlerden birisi de evde davetiye katlama işi diyebileceğimiz iş şeklidir.

evde davetiye katlama isi yapmak isityorum

Düğünlerde, nişanlarda, sünnet törenlerinde, toplantılarda ve özel davetlerde kullanılan davetiye gönderme alışkanlığı adeta davetiye sektörünün oluşmasına neden olmuş, matbaalar bu konuda yatırımlar yapmışlar mesailerinin büyük bir kısmını davetiye basımına ayırmak zorunda kalmışlardır. Fakat oldukça detaylı davetiyelerin ortaya çıkması ile iş yükü daha da artmış, bunları düzenlemek için matbaaların özel elemanlar istihdam etme gereksinimi doğmuştur. Bu da ek maliyetler demek olduğundan firmalar, çalışacak elemanların sigorta, yemek, yol masrafı, vergi masrafı gibi ek yük getiren masraflarından kurtulmak adına bu işleri dışarıya parça başı ücretler karşılığında vermeye başlamışlardır.


Evde davetiye katlama işi, buradan hareketle ortaya çıkmış, davetiyelerin üzerindeki kurdeleler, boncuklar gibi özel tasarımlar ve özel katlanma şekilleri, evlere gönderilerek ev hanımlarına ve evde çalışmak isteyenlere yaptırılmaya başlanmıştır. Firmalar evlere basılan davetiyelerle birlikte, tasarımlarında kullanılacak malzemeleri ve örnek numuneleri bırakmakta, teslim zamanında ise gelerek hazırlanan davetiyeleri alarak ödemesini yapmaktadırlar. Evde davetiye katlama işi son zamanlarda ve özellikle yaz aylarında daha da artmakta ve bu işi dışarıya veren işletme sayısı oldukça fazlalaşmaktadır. Ev hanımları için herhangi bir ustalık gerektirmeyen fakat uğraşılması ve zaman harcanması gereken bu iş zorlanmadan yapılabilecek iş statüsündedir.

Bu işi yaparak gelir elde etmek isteyen ev hanımları, internet üzerinden bu işlerin yapılmasında aracılık eden firmalara başvuracağı gibi direk olarak işleri dağıtan matbaa ve işletmelere de gidebilir ve çalışma isteklerini bildirebilirler. Bu şekilde sizde evde davetiye katlama işi yaparak, fazlaca yorulmadan bütün malzemeyi kapınıza kadar getiren firmalarla çalışabilir, işi bitirip teslimat sırasında da ücretinizi alarak evinize destek olmanın sevincini yaşayabilirsiniz.


309 Yorum

 1. 4,5 kişilik arkadaş grubumuzla evde ek iş yapmak istiyoruz istanbul gungoren merkezde oturuyoruz davetiye ,kart etiket ,paketleme vs donus yaparsaniz seviniriz

 2. Merhaba..
  İzmir Karabağlar da oturuyorum .. Dönüş yaparsanız sevinirim..

 3. Merhaba acil dönüş izmir karabağlar da oturuyorum davetiye işine talibim

 4. merhaba istanbul bağcılarda oturuyorum evden çalışmak istiyorum,dönüş yaparsanız sevinirim,teşekkürler…

 5. Malatya da yaşıyorum 3 kişiyiz tek işlerde olur bu işe çok ihtiyacım var lütfen dönüş yaparsanız sevinirim titizlikle çalışacağımıza inana bilirsiniz

 6. Merhaba istanbulda oturuyorum davetiye katlamak istiyorum evde ek işe ihtiyacım var

 7. Merhaba
  Ankara k.örende ikamet etmekteyim daha oncede bir kac yere basvuru gonderdim hic bir sonuc cikmadi.umarim bu sefer bir donus alabilirim herhangi bir paketleme veya montaj isi yapabilirim.yeterki evde yapabilecegim azda olsa eve maddi katki saglayabilecegim bir is olsun.Tesekkurler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu