Ek İş Ek Gelir Yöntemleri

Evde Çocuk Bakıcılığı Yaparak Para Kazanmak

Evde Çocuk Bakıcığı İle Ek Kazanç Sağlamak

Her anne evinde çocukları ile vakit geçirmekten mutluluk duyar. Çocuk bakımı ne kadar zor ise bir o kadarda mutluk ve huzur verir, sonuçta her anne acısıyla tatlısıyla evladının tüm zahmetlerine katlanır ve bundanda bir ömür boyu mutluluk duyar.

evde cucuk bakiciligi yapmak

Ay sonu geldiğinde biriken fatura ve ödemeler kapıyı çalmaya başlar. Evin ihtiyaçları bitmek bilmez heleki 2-3 çocuklu bir ailede masrafların biri biter diğeri başlar. Çocuklar büyüdükçe de ardı arkası kesilmeyen ihtiyaçlar çıkar. Sizlerde çocuk bakmaktan hoşlanıyor ve çocuklar ile iyi vakit geçirebiliyorsanız evinizde çocuk bakıcılığı yapabilirsiniz. Bir ev hanımı evde ek iş ile para kazanmak istiyorsa çocuk bakıcılığı doğru bir seçim olacaktır.

Şunu da belirteyim bu işi gerçekten isteyerek ve severek yapmalısınız neden derseniz çocuklar ile ilgilenmeyi pek sevmeyenler de olabilir ki ilgilenecekleri çocuklarda başkalarının çocuğu olacağı için bu işi yapmları çok zor olacaktır. Hem kendileri bu işten manevi zarar görecekler hemde çocuklara ilgi ve alakaları yetersiz olacaktır.

Bu iş bir çok anne için sıradan bir olaydır çünkü zaten kendi çocukları ile ilgilendiklerinden çocuk bakıcığı oldukça kolay olacaktır. Çocuk bakıcılığı yapmaya başlamadan önce dikkat edeceğiniz hususlarda olacaktır.

Reklam ve tanıtım yapmadan önce çocuk bakıcığı ile ilgili yönetmelikleri ve mevzutları iyi araştırmalısınız. Çocuklarını bakacağınız ailelere güven sağlamak için çocuk bakıcığı kurslarına gidin ve sertifikanızı alın, çocuk bakıcılığı için yaş guruplarını belirleyin her yaştan cocuk ile ilgilenmek zor ve zahmetli olacaktır. İşe ilk başta komşularınız, aileniz, arkadaşlarınız ile kısacası en yakın çevrenizden başlayabilirsiniz.

Ek iş kategorimizdeki yazılarıda incelemenizde fayda vardır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu