Bayilik Veren Firmalar

En Balık üç farklı konseptte franchise veriyor

En Balık’tan üç girişim konsepti

İzmir merkezli En Balık, cadde, mahalle ve AVM olmak üzere üç farklı konseptte franchise veriyor. Doğru lokasyondaki restoranların aylık 45 bin ile 55 bin TL arasında ciro elde edebileceği ifade ediliyor.


Sağlıklı beslenme trendi ülkemizde hızla yayılıyor. Doğal ve sağlıklı yemeklerle beslenme trendi kuşkusuz bazı besinlerin tüketimini artınyor. Balık da bu besinlerden biri… Elbette Türkiye’de balık tüketimi istenen noktada değil. Avrupa’da balık tüketimi ortalaması yıllık kişi başı 20 kilogram civarındayken, Türkiye’de bu rakam 8 kiloda kalıyor. Türkiye hala balığı öğünlerinin arasına yeterince katmış değil. Fakat tüketim her geçen yıl artıyor. Buna bağlı olarak balık ekmek BURGER konseptli restoranların sayısı da hızla yükseliyor.

ba

2014 yılında İzmir’de kurulan En Balık’ı da bu girişimler arasında sayabiliriz. Minimum mekan ölçülerinde maksimum verim ilkesiyle çalışan En Balık, franchise vererek şubeleşmeyi planlıyor. Orkun Özbinici ve Fırat Sabuncu ortaklığıyla kurulan girişim, şu anda tek şubesiyle faaliyet gösteriyor. Binici, “Franc-hising adı altında sadece tabela satan, işletmenin tüm kârına göz koyan, yatırımcıyı küstüren bir yaklaşımımız yok.

Biz yeni ufuklara açılabileceğimiz güvenilir, heyecanlı, işine tutkuyla bağlı girişimciler ve yatırımcılar anyoruz” diyor.

10 YENİ ŞUBE

En Balık’ın üç adet konsepti bulunuyor. Cadde, bölgenin yaya ulaşım akslan, meydanlan ve alışveriş caddelerinde konumlanan konsepti. Bu konseptte 100 m2 ve üzeri, minimum 8 metre ön cephe genişliği ve uygun tavan yüksekliği, minimum 30 m2 bahçe ya da teras alanı bulunması gerekiyor. Mahalle, genellikle toplu konut ya da site alanları, hastane ve üniversite çevrelerinde konumlanan bir kon-sept. AVM konseptinde ise minimum 120 m2 kapalı alan, 8 metre ön cephe genişliği ve 3 metre tavan yüksekliği olması tercih ediliyor.

Orkun Özbinici, bu yıl 10 yeni şube açma planları olduğunu ifade ediyor ve sözlerini şöyle sürdürüyor: “Beş şubemizin yeri neredeyse kesinleşti. Açtığımız her mekanın başansı bizim başarımız ve gururumuz. Bu yüzden her şeyi en ince ayrıntısına kadar planlıyoruz. Bize ulaşan yeni girişimcilerle ve yatırımcılarla görüşmelerimize devam ediyoruz.”

En Balık’ta franchise giriş bedeli olarak 35 bin dolar alınıyor. Toplam yatırım maliyeti ise dekor, mutfak ekipmanları, servis araç ve gereçleri dahil yaklaşık 80 bin dolar. Yüzde 100’e varan ve bazı kalemlerde bu oranı da aşan bir kâr marjı olduğuna dikkat çeken Orkun Özbinici, “Porsiyonlanmış, reçetelenmiş, maliyet analizleri titizlikle yapılmış denetlenebilir bir mutfağımız var” diyor. Doğru lokasyon ve ekiple franchise şubelerin aylık 45 bin ile 55 bin TL arasında aylık ciro elde edebileceği ifade ediliyor. Royalty bedeli alınmıyor. Ancak En Balık tarafından ürün temini sağlanıyor.

İŞİN AYNASI

Uygun yer: Cadde, mahalle ve AVM olmak üzere üç farklı konseptte franchise veriliyor.


ilk sermaye: Franchise giriş bedeli olarak 35 bin dolar alınıyor. Toplam yatırım maliyeti ise dekor, mutfak ekipmanları, servis araç ve gereçleri dahil yaklaşık 80 bin dolar.

Ciro hedefi: Aylık 45 bin ile 55 bin TL arasında değişiyor.

Kâr marjı: yüzde 100

Bayilerde aranan özellikler: Saygılı, güler yüzlü, insanları ve balığı seven kişiler.

Başvuru için iletişim: 0232 256 47 56


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu